"Wierszotorówka" w Muzeum Kolei Wąskotorowej

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: "Wierszotorówka" w Muzeum Kolei Wąskotorowej Edukacja sochaczew

W sobotę, 24 sierpnia br. w godzinach 9:30–17:00 w gościnne progi Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zawita III Festiwal Noc Poezji i Muzyki "Wierszotorówka". Impreza, która z naszą jednostką związana jest już od pierwszej edycji w 2017 r., ma na celu zachęcenie, poprzez bezpośrednie obcowanie z poezją i muzyką, do poszukiwania własnej drogi twórczej.

Kolejowa, wąskotorowa przestrzeń w muzealnym skansenie, pociągu Retro, a także w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach posłuży koordynującym wydarzenie członkom Stowarzyszenia Sochaczewskie Wieczory Literackie "Atut" nie tylko do przedstawienia utworów swojego autorstwa, lecz również do wspólnej lektury wybranych nowel polskich wytypowanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w ramach ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie 2019". Będą to: "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, "Dym" Marii Konopnickiej, "Katarynka" Bolesława Prusa, "Mój ojciec wstępuje do strażaków" Bruno Schulza (ze zbioru "Sanatorium pod Klepsydrą"),  "Orka" Władysława Reymonta, "Rozdziobią nas kruki, wrony…" Stefana Żeromskiego, "Sachem" Henryka Sienkiewicza i "Sawa" Henryka Rzewuskiego (z cyklu "Pamiątki Soplicy").

Muzealna odsłona zwieńczy program festiwalu, który rozpocznie się dzień wcześniej w sochaczewskich Kramnicach Miejskich.

Wszystkich miłośników czytelnictwa serdecznie zapraszamy do odwiedzin. Jednocześnie informujemy, że w trakcie sobotniej imprezy w godzinach 15:00–17:00 będą obowiązywały bezpłatne bilety wstępu na teren naszej placówki.


Fot. M. Przygoda-Stelmach, M. Szymańska, T. Karolak

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy