Wigilia w ZSS

/ 36 zdjęć
+31

Nasza tradycyjna szkolna wigilia odbyła się 18 grudnia. Uczniowie przedstawili Jasełka, w tym roku w zmieniającej się scenografii, gdzie mieszała się biblijna opowieść o Betlejem ze współczesnością. Zabrzmiały piękne kolędy, tradycyjne i nowe, wyśpiewane, ale również częściowo zagrane przez uczniów, wspomaganych przez tworzący się u nas raz w roku, na wigilię, chór nauczycielek.
W życzeniach i przemowach zaproszonych gości, z których wielu mamy zaszczyt uważać za naszych przyjaciół od lat, znalazły się słowa o prawdziwie rodzinnej, przyjaznej atmosferze, która panuje w naszej społeczności szkolnej nie tylko od święta. Było nam niezmiernie miło to słyszeć, gdyż odzwierciedla to również nasze własne odczucia.
Tradycyjnym elementem naszych szkolnych wigilii jest również wspólny stół i dzielenie się opłatkiem. O potrawy zadbały w tym roku nie tylko nasze panie kucharki, ponieważ uczniowie wraz z wychowawcami wzbogacili menu o własnoręcznie przygotowane sałatki.
Świąteczne dekoracje, choinki w klasach, anioły na korytarzach szkolnych, wszystko to przybliża nas do nadchodzącego Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko wigilie klasowe, jeszcze ostatnie życzenia i rozpocznie się zimowa przerwa świąteczna. Spotkamy się w nowym roku, jak zwykle będą rozmowy, opowieści, opisywanie świątecznych wrażeń do szkolnej gazetki „Widziadełko”. A na razie życzymy wszystkim zdrowych, wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy