Wigilii nadszedł czas...

Zdjęcia i foto: Wigilii nadszedł czas... Edukacja sochaczew

Dnia 22 grudnia 2017 r. spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej w Wyczółkach, by wspólnie cieszyć się nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.

Pani dyrektor Alicja Gałaj powitała przybyłych gości: p. Mirosława Orlińskiego – wójta Gminy Sochaczew, p. Wiesława Skórę – radnego naszej gminy, p. M. Głuchowskiego – dyrektora MOSIR-u, ks. Krzysztofa Żochowskiego - proboszcza parafii Mikołajew, sołtysów okolicznych wsi oraz całą lokalną społeczność. Życzyła wszystkim zdrowych, pogodnych świąt, spędzonych w gronie rodziny i bliskich.

Następnie obejrzeliśmy przygotowane przez koło teatralne i Samorząd Szkolny jasełka, pokazujące walkę aniołów z diabłami, w której oczywiście zwyciężają reprezentanci tego, co szlachetne, dobre i piękne. Wspólnie ze szkolnym chórem śpiewaliśmy kolędy.

Życzenia do uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły skierowali też goście, podkreślając, że Boże Narodzenie to czas szczególny, pełen miłości, serdeczności i rodzinnego ciepła.

Ksiądz proboszcz odczytał fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, a potem łamaliśmy się opłatkiem.

Następnie wszyscy udaliśmy się do świetlicy, by kosztować wigilijnych potraw – kapusty, pierogów, ryb, sałatek, czerwonego barszczu, kompotu z suszu, ciast i owoców. Przy wejściu wolontariusze rozdawali gościom własnoręcznie wykonane aniołki. Można było również zakupić piękne świąteczne stroiki przygotowane przez naszych uczniów.

W dobrych humorach i przyjaznej atmosferze rozstaliśmy się, aby już we własnych w domach kontynuować przygotowania do świąt.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy