Zaloguj się do konta

Wiosną ruszy przebudowa miejskiego odcinka 15 Sierpnia

Redakcja
2019-11-28
Inwestycje

27 listopada w ratuszu przedstawiciele samorządu miejskiego oraz firmy, która zajmie się przebudową miejskiego odcinka ulicy 15 Sierpnia podpisali umowę. 


Burmistrz miasta Piotr Osiecki wraz z posłem Maciejem Małeckim, wiceburmistrzem Dariuszem Dobrowolskim, przewodniczącym rady miasta Sylwestrem Kaczmarkiem, panią naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji Urszulą Cielniak, a także kierownikiem Referatu Zamówień Publicznych Radosławem Kwiatkowskim uczestniczyli w podpisaniu umowy z przedstawicielem firmy, która wykona przebudowę 15 Sierpnia. Wykonawcą tej inwestycji wyłonionym w trybie przetargu zostało przedsiębiorstwo Trakt z Kutna, a przedstawicielem, który podpisał umowę z miastem był jej prezes Paweł Tecław. 


Miejski odcinek ulicy 15 Sierpnia już na wiosnę przejdzie remont. Od Broniewskiego do LO Chopina ulica zostanie gruntownie przebudowana. Na odcinku 593 metrów zostaną przebudowane drogi, ułożenie chodników o łącznej długości ponad 750 m (158 m po lewej i 593 m po prawej stronie), wydzielenie dwustronnej ścieżki rowerowej o długości prawie 1200 m (1,5-metrowe pasy dla rowerów po obydwu stronach jezdni), przebudowę kanalizacji deszczowej na całej długości oraz czterech skrzyżowań. 


Wartość robót oszacowano na prawie 3,9 mln zł. Rząd wyłoży ponad 2,7 mln, a wkład własny miasta wyniesie prawie 1,2 mln. 


Przebudowa może rozpocząć się już wiosną 2020 roku, a całość inwestycji ma zakończyć się do 30 sierpnia 2020 roku. 


Miasto złożyło również wniosek o dofinansowanie odcinka od ulicy Broniewskiego do obwodnicy. 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc