Wix contra WebWave

Strona na FB czy taki blog na E- sochaczew to fajna sprawa. Lecz nie daje zbyt wielu możliwości jeśli chodzi o rozbudowę i desing strony. Dlatego zrobiłem dwie witryny. W serwisie Wix i ostatnio, w Web Wawe. http://kassad68.wixsite.com/gaj68http://aby9mx.webwavecms.com Mają kreatory stron, pozwalające na szybkie konstruowanie swojej witryny i darmowy hosting. Na razie, w wersji darmowej testuję ich możliwości. Strony tworzone są bez szablonów, od przysłowiowego zera. 

Wix wydaje się prostszy, ma dużo darmowych szablonów i intuicyjny interfejs. Całą masę przeróżnych elementów do wstawiania. Od wtyczek społecznościowych, po forum. Wadą jest to, że w tej wersji nie ma możliwości analizowania ruchu na stronie. Można jedynie dodać wtyczkę licznika wizyt. A to za mało, by na tej podstawie przeanalizować oglądalność strony. Zaletą - automatycznie dostosowuje wygląd witryny dla tabletów i telefonów komórkowych. Ale ma drogi hosting. I strony wolno się ładują.
Web Wawe w darmowej wersji nie oferuje tylu gotowców. Posiada podstawowe gotowe elementy. Można w nim łatwo robić podstrony, wstawiać klipy filmowe, zrobić blog. I współpracuje z Google Analitycs. Nawet w tej podstawowej wersji daje takie możliwości, że stosunkowo łatwo można zbudować fajną stronę. Oferuje wsparcie w języku polskim. I hosting jest dużo tańszy. Może to tylko w darmowej wersji, ale nie ustawia automatycznie wyświetlania strony pod tablety i telefony komórkowe. Trzeba to robić ręcznie. Podsumowując. Oba kreatory są dobre. :) Łatwiejszy w obsłudze wydaje się Wix, Ale Web Wawe ma tańszy hosting. i daje możliwość analizy ruchu nawet w darmowej wersji. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy