Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji

/ 23 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji Edukacja sochaczew
+18

2 października 2019 r. dzieci z  klas 0-VIII naszej szkoły pojechały z wizytą do nowego gmachu Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. 

Dzięki uprzejmości naszych policjantów i policjantek uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat ich codziennej pracy, poznali dzielnicowego opiekującego się rejonem zamieszkania większości uczniów. Podczas wizyty dzieci zobaczyli między innymi: przyjazny pokój przesłuchań dla dzieci, zobaczyli jak działa lustro weneckie, areszt i salę konferencyjną, w której młodsze dzieci obejrzały filmy na temat codziennej pracy policjantów, a także film o zachowaniu bezpieczeństwa w życiu codziennym. Starsi uczniowie obejrzeli film historyczny  przedstawiający pracę policji w Polsce dawno temu. 

W czasie tej wizyty uczniowie mieli możliwość wejść do radiowozu policyjnego, zobaczyć jak zdejmuje się odciski palców oraz jak działają kajdanki. 

Po tak udanej wizycie, wielu uczniów naszej szkoły zadeklarowało chęć pracy w policji w przyszłości. Dziękujemy za tak miłe przyjęcie i cierpliwość,  a także poświęcony czas policjantkom i policjantom z naszej komendy. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Mokasie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy