WKS najlepszy jest

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: WKS najlepszy jest Koszykówka sochaczew
+5

Przez trzy dni w sochaczewskiej hali MOSiR rządzili koszykarscy kadeci. Powodem był już szósty turniej imienia Jacka Badory. W tym roku do naszego miasta dojechały cztery z sześciu awizowanych ekip. Co prawda gry było mniej ale za to mecze stały na dobrym poziomie i były bardzo wyrównane.

Z bardzo dobrej strony pokazali się koszykarze sochaczewskiego WKS (Wielosekcyjny Klub Sportowy). Zwycięstwa nie przyszły im łatwo ale takie wygrane cieszą jeszcze bardziej. Ekipa „klanu Hilchenów” trzy razy schodziła z parkietu w glorii i chwale i zasłużenie stanęła na najwyższym stopniu podium.

Pierwszy mecz sochaczewianie rozpoczęli w bardzo dobrym stylu jednak w drugiej kwarcie stanęli i rywale oprócz tego, że rządzili na boisku, to jeszcze szybko powiększali przewagę. Na szczęście w ostatniej części gry nastąpiło przebudzenie. Dwie minuty przed końcem nasza ekipa prowadziła już 71:66. wtedy nastąpił zryw rywali, którzy ponownie wyszli na prowadzenie. Tuż przed końcową syreną na rzut zdecydował się Jusiński. Piłka wpadła do „dziury”. WKS wygrał z mocną drużyną z Płocka.

W drugim meczu było podobnie. WKS wygrał pierwszą kwartę po to żeby w drugiej oddać rywalom prowadzenie. W trzeciej części sochaczewianie odrobili z nawiązką straty i dowieźli przewagę do końca. Ostatni mecz turnieju okazał się najłatwiejszy. Drużyna z Żyrardowa tylko w pierwszej połowie dotrzymywała kroku naszym koszykarzom. W drugiej dominowali podopieczni Adama Hilchena, którzy statecznie wygrali różnicą aż 33 punktów.

Prawdopodobnie na kolejny turniej koszykarski będziemy musieli poczekać do późnej jesieni. W planach jest tradycyjny już międzynarodowy zlot oldboyów.

WKS Sochaczew – ZetGieBe Płock 76:74 (25:10, 15:33, 11:16, 25:15)

punkty zdobyli: Jusiński (22), Pawłowski (20), Orlicki (16), E. Hilchen (9), Szydłowski (9)

WKS Sochaczew – KKS Pro-Basket Kutno 58:53 (19:14, 12:18, 20:13, 7:8)

punkty zdobyli: E. Hilchen (13), Jusiński (12), Kołodziejczak (11), Pawłowski (8), J. Hilchen (8), Dąbrowski (4), Orlicki (2)

WKS Sochaczew – UKS Trójka Żyrardowianka 77:44 (12:10, 15:13, 19:12, 29:9)

punkty zdobyli: Jusiński (17), Orlicki (14), Kołodziejczak (10), Pawłowski (9), Cierpikowski (8), E. Hilchen (7), Numentas (6), Szydłowski (4), Dąbrowski (3), Madanowski (2), J. Hilchen (2)

Wyniki turnieju

Sochaczew – Płock 76:74 (25:10, 15:33, 11:16, 25:15)

Żyrardów – Kutno 68:65 (13:19, 15:16, 22:15, 18:15)

Sochaczew – Kutno 58:53 (19:14, 12:18, 20:13, 7:8)

Płock – Żyrardów 72:61 (15:15, 19:19, 22:13, 16:14)

Kutno – Płock 80:59 (23:15, 6:12, 27:14, 24:18)

Sochaczew – Żyrardów 77:44 (12:10, 15:13, 19:12, 29:9)

Kolejność turnieju

1.WKS Sochaczew 6 211-171

2.KKS Pro-Basket Kutno 4 198-185

3.UKS Trójka Żyrardów 4 173-214

4.ZetGieBe Płock 4 205-217

Nagrody indywidualne

Najlepsza piątka turnieju: Mateusz Konefał (Płock), Eryk Stępniewski (Żyrardów), Michał Sierocki (Kutno), Aleksander Pawłowski (Sochaczew) oraz Edward Hilchen (Sochaczew – MVP turnieju)