Władysław Komendarek zagra na żywo w NDK Piekarnia

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Władysław Komendarek zagra na żywo w NDK Piekarnia Koncerty i muzyka sochaczew
+3

Już 10 października odbędzie się mega impreza w Niezależnym Domu Kultury Piekarnia.
Czterech niezwykłych wykonawców z czterech różnych miast Polski. 


Zapraszam w imieniu swoim, Niezależnego Domu Kultury "Piekarnia", L'ombelico Del Mondo, audycji muzycznej "Kulturka Musi Być" i portalu e-Sochaczew.pl.Na sam początek mocne uderzenie...

Wytwórnia “Green Lungs Records” zaatakuje z potrójną dawką dźwięków, których na próżno szukać w radiu i telewizji, a które mogą spokojnie nas reprezentować na świecie.
Trzy kapele, trzy różne odcienie rocka:SIŁA (noise rock, match-core, industrial, grind core, Gorzów Wielkopolski)
W muzyce Siły znajdzie coś dla siebie zarówno fan noise rocka rodem z Amphetamine Records, wczesnej Ewy Braun, czy nawet Falarek Band, a także matematycznego metalu spod znaku Meshuggah i Dillinger Escape Plan. Bardzo ciekawy, zjawiskowy i oryginalny zespół. Możecie być pewni, że po raz pierwszy usłyszycie COŚ takieeeego w Sochaczewie.MOAFT (alternatywa regresywna, Morąg)
Nasi starzy, dobrzy znajomi z Morąga, w których muzyce słychać zarówno wpływy match-corem, zespołem TOOL, jak i muzyki etnicznej, czy ludowej (Kresy się kłaniają). Potrafią przywalić z taką intensywnością, że spadają buty, ale też przyjazzować i wprowadzić w błogi trans. Mieszają i szatkują dźwiękami i podziałami rytmicznymi, że aż miło.
I podczas naszego koncertu z pewnością na swój sposób będzie miło.


Monroe’s Mysterious Death (alternatywny rock, punk- stoner, Białystok)
Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy lubią stare, dobre Fugazi, cenią sobie punkowy czad, noise’owy rozgardiasz i nieład, a także zahaczające o pop, nieco popsute melodie. 


Władysław "Gudonis" Komendarek gra do filmu "Gabinet Dr Caligari"


Punktem kulminacyjnym naszego Spotkania z muzyką niekonwencjonalną, nieszablonową i ponad stylistycznymi podziałami będzie koncert legendy muzyki elektronicznej, guru polskiego progresywnego rocka, wiecznego poszukiwacza dźwięków, Władysława “Gudonisa” Komendarka.


Człowiek ze Złotym Uchem ma za sobą niezwykle płodny i ciekawy okres w swej przebogatej muzycznej karierze: świetnie odebrany zarówno przez publikę jak i media, koncert podczas katowickiego Off Festivalu, udział na płytach tak różnych muzycznie wykonawców jak grind core’owa Antigama, pop rockowy Makowiecki, koncerty w ramach trasy “Męskie Granie”, płyty nagrane dla amerykańskiej wytwórni.
Godne podkreślenie jest to, że nasz koncert ma się odbyć tuż przed Soundedit Festival (Festiwal Producentów Muzycznych w Łodzi), gdzie artysta zarówno solowy set, ale także koncert u boku Józefa Skrzeka (SBB), Kapitana Nemo, czy Konrada Kucza, a także wystąpi w ramach projektu “Metropolis”. 
Sobotni występ w "Piekarni" będzie jednak szczególny z wielu względów. 


Otóż po raz pierwszy artysta zagra w całości specjalnie stworzony na tą okazję set instrumentalny do filmu “Gabinet Dr Caligari”. 


Dotychczas Komendarek jako taper sprawdzał się świetnie grając na żywo do filmu Fritza Langa “Metropolis” (pierwszy pokaz odbył się w naszym sochaczewskim SKF-ie). Koncerty te cieszyły się ogromną popularnością. 


Światowa premiera Gudonis gra do “Gabinet Dr Caligari” tylko w Niezależnym Domu Kultury Piekarnia!!!
Po drugie “Gudonis” specjalnie na tą okazję sięgnie po Hammonda, na którym to grał wcześniej muzyk legendarnej holenderskiej prog- rockowej kapeli, Focus.


Pomyślcie sobie: Komendarek plus potężne brzmienie Hammonda plus mrok i plastyczność filmu“Gabinet Dr Caligari”. To będzie coś niesamowitego i nie może Was tu zabraknąć. To wydarzenie bez precedensu nie tylko na skalę lokalną, polską, ale i światową. Zapraszam w imieniu L’ombelico Del Mondo, NDK Piekarnia i audycji “Kulturka Musi Być”

Partnerem wydarzenia jest portal www.e-Sochaczew.pl
NDK "Piekarnia", ul. Traugutta 29.
10.10.15.
Start: g. 18:00
Wstęp: 15 zł.


Link do wydarzenia na Fb:
https://www.facebook.com/events/848480968605814/


Zapraszam

Łukasz "Ch-Fu" Szewczyk

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy