Wójt gminy Sochaczew i FOZM zapraszają na rajd rowerowy

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wójt gminy Sochaczew i FOZM zapraszają na rajd rowerowy Imprezy cykliczne sochaczew

Wójt gminy Sochaczew i Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza zapraszają do udziału w I Rodzinnym Rajdzie Rowerowym „Szlakiem dworów i pałaców gminy Sochaczew im. Ambrożego Skarżyńskiego”. Rajd odbędzie się 2 września 2018 roku. Start i meta w pałacu w Gawłowie, a trasa wieść będzie przez Kąty, Żuków i Kożuszki.

Ideą rajdu jest połączenie coraz bardziej popularnej turystyki rowerowej z poznawaniem dziejów naszego regionu, który bogaty jest w często nieznane, a niezwykle interesujące, zabytki i historie. Ambroży Skarżyński, patron rajdu, to urodzony w Gawłowie adiutant cesarza Napoleona, który przemierzył z nim niemal cały szlak wojenny i był jednym z nielicznych świadków abdykacji Bonapartego. Walczył też w powstaniu listopadowym i styczniowym. Mimo fascynującej biografii jest postacią nieznaną w Sochaczewie i okolicach. Wielu mieszkańców nie ma też świadomości, jak wiele dworów i pałaców jest zlokalizowanych na terenie gminy Sochaczew. Organizatorzy rajdu chcą tę pamięć przywrócić i rozpropagować istnienie wyjątkowej urody obiektów.

Trasa liczyć będzie około 39 kilometrów, zaplanowano na niej kilka przystanków – przy dworze w Kątach, Żukowie, na boisku szkolnym oraz w pobliżu pałacu w Kożuszkach. Przy okazji postojów Marek Orzechowski opowiadać będzie o dziejach odwiedzanych obiektów. Start i metę zaplanowano w pałacu w Gawłowie, gdzie na zakończenie odbędzie się rodzinny piknik z atrakcjami dla dzieci i dorosłych, w tym pieczenie kiełbasek, które uczestnicy przynoszą we własnym zakresie.  Zapisów do udziału w rajdzie można dokonywać za pomocą strony www:b4sportonline.pl/fozm/, gdzie zainteresowani znajdą też regulamin i szczegółową trasę przejazdu. Udział w rajdzie jest bezpłatny, ubezpieczenie uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Pierwsze 200 zapisanych osób otrzyma pamiątkowe koszulki rajdowe. Prosimy o sprawdzenie stanu technicznego swojego roweru i zabranie ze sobą zapasowej dętki.

Zapraszamy!

 

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Dokumenty (1)  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy