Wójt Gminy Teresin Marek Olechowski - nie dla przekazania danych Poczcie Polskiej

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wójt Gminy Teresin Marek Olechowski - nie dla przekazania danych Poczcie Polskiej  Sochaczewianie - sylwetki sochaczew

W związku z organizacją wyborów korespondencyjnych na Pocztę Polską będą nałożone wytyczne związane z dostarczeniem kart do głosowania. W dniu 27 kwietnia Senat zajmuje się stosowną ustawą dotyczącą przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. Zadanie przekazania danych dla PP spada na samorządowców. 


Wójt gminy Teresin od początku stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo mieszkańców https://e-sochaczew.pl/n/marek-olechowski/64938. Jeśli rząd podejmie kroki idące do organizacji wyborów prezydenckich w maju br. będą szły za tym kolejne wytyczne dla samorządów. Będą one zobowiązane do przekazania Poczcie Polskiej jako operatorowi odpowiedzialnemu za dostarczenie kart do głosowania mieszkańcom, wiąże się to z przekazaniem danych wyborców https://e-sochaczew.pl/n/wybory-2020-z-zadania/65312 . 


Jednak nie wszyscy samorządowcy chcą poddać się temu obowiązkowi - 


Informuję , że jako Administrator Państwa Danych Osobowych, działając na podstawie obecnie obowiązującego prawa, odmówiłem Poczcie Polskiej S.A. przesłania spisów wyborców naszej Gminy.

Marek Olechowski

Wójt Gminy Teresin


 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

wbienkowbienko
+2
WARTO BYĆ PRZYZWOITYM (2020-04-27 15:44)
markJmarkJ
+3
A burmistrz sprzedał mieszkańców Sochaczewa ,

teraz czeka go fala procesów . Oby znalazł się sąd który odpowiednio potraktuje . (2020-04-27 19:06)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy