Wójt Mirosław Orliński z absolutorium i wotum zaufania

Zdjęcia i foto: Wójt Mirosław Orliński z absolutorium i wotum zaufania Radni i rady samorządowe sochaczew

20 lipca w sali konferencyjnej budynku gminy Sochaczew odbyła się najważniejsza sesja. Radni przyznali jednomyślnie absolutorium oraz wotum zaufania dla wójta gminy Mirosława Orlińskiego. Sesja była również podsumowaniem działania wójta za rok 2019. 


Sesja, która odbyła się w szczególnych warunkach sanitarnych była podsumowaniem działalności wójta w roku 2019. Regionalna Izba Obrachunkowa wydała pozytywną opinię dotyczącą wykonania budżetu gminy za rok 2019. 


- Szanowni Państwo, cała procedura związana z podsumowaniem roku 2019, zatwierdzenie sprawozdań oraz wotum zaufania oraz udzielenia absolutorium, jak mówi ustawa jest kierowana w kierunku wójta, burmistrza czy prezydenta, ale to działanie wobec gminy to nie tylko zasługa jednej osoby. Tu każdy sołtys, radny, dyrektor szkoły, pracownik oraz mieszkańcy mogą uczestniczyć w życiu gminy. Przedstawiać problemy do rozwiązania. 


Staramy się wszystkich wysłuchać, staramy się zrozumieć i pomóc, o ile przepisy prawa w danym momencie na to pozwalają. Jesteśmy na wszystkich otwarci. Tu szczególne podziękowania kieruję w stronę sołtysów i radnych z ogromną pracę, którą wspólnie z mieszkańcami wykonują. Wiem, że działania te to droga do spełnienia marzeń. Razem się coś buduje. Wszytko dzieje się dzięki współpracy. Dzięki pracy mieszkańców, dyrektorów, radnych, strażaków, udało się zrobić wiele dobrych rzeczy w 2019 roku. 


Szanowni Państwo, za to zaufanie, za absolutorium w imieniu swoim i wszystkich pracowników, społeczników, radnych, sołtysów składam Państwu z całego serca serdeczne podziękowanie. 


Jeżeli czegoś nie udało się zrobić, bo nie było środków finansowych, albo projekt jest w trakcie realizacji, to mamy to w sercu zapisane i postaramy się w trakcie kadencji te zadania najpilniejsze aby zostały zrealizowane. Spotykam osoby, które mówią, że u nas w gminie jest najlepiej i tu chciałyby mieszkać. To dla mnie wielka przyjemność. 


Jeszcze raz składam podziękowania za wielką pracę od wielu lat i ogromny wysiłek, aby gmina rozwijała się i za zaufanie wszystkim Państwu - mówił wójt Mirosław Orliński. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy