Wolne sądy - inicjatywa również w Sochaczewie

/ 9 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wolne sądy - inicjatywa również w Sochaczewie  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

"Nie mogę się zgodzić na proponowane zmiany", "Chcę wolnych sądów", takie oraz wiele innych zdań wymieniali miedzy sobą mieszkańcy, którzy spotkali się przed sochaczewskim sądem o 18 grudnia punktualnie o 18.00. 


Około 40 osób spotkało się przed sochaczewskim sądem. Nie było to zorganizowane spotkanie, manifestacja czy protest. Mieszkańcy Sochaczewa spotkali się w określonym miejscu, o określonej porze, aby porozmawiać o obecnej sytuacji sądownictwa i jego przyszłości. Jest to piękny gest, który przekazali mieszkańcy dla pracowników sądów. Spora grupa osób podczas rozmów niekoniecznie zgadzała się we wszystkim, ale istotą tej sprawy jest dialog i porozumienie, a przede wszystkim cel spotkania. 


- Nie ma mojej zgody na działania w sprawie sądów w Polsce. Chcę sądownictwa niezależnego od władzy politycznej. Chcę mieć pewność, że sąd będzie bezstronny, a działania Temidy sprawiedliwe. Uważam, że przeprowadzane zmiany nie są dobre dla społeczeństwa i Polski jako państwa. To zamach na demokrację, działania przeciwko konstytucji - mówi jeden z uczestników.


- To jest przerażające, swobody obywatelskie są tłumione. Kontrola orzeczeń sądowych przez polityków to będzie tragiczna sytuacja dla obywateli. Niezależność sędziów to jedno z najważniejszych gwarancji państwa prawa - pojawiały się głosy wśród tłumu. 


Podczas spotkania pojawiły się patrole policji, które monitorowały sytuację. Jednak nie było konieczności żadnych interwencji. 


"Nie ma zgody na takie zmiany. Inicjatywa Wolne Sądy żyje również w Sochaczewie". Takimi słowami żegnali się uczestnicy spotkania.

 3
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (9)

jakubowejabluszkojakubowejabluszko
+4
Fakt, 40 osób na blisko 40-tysięczne miasto to siła jakich mało – ironia oczywiście.

Przepraszam, że śmiem zadać pytanie – JAKIM CUDEM, SKĄD, KIEDY, GDZIE, JAK, OD CZEGO, KOGO I DLA KOGO MAJĄ BYĆ TE DZIWACZNIE NAZYWANE DZIŚ - „WOLNE I NIZALEŻNE SĄDY” ??? Przecież od wieków wiadomo, że sądy w nazwie były zawsze wolne oczywiście, ale sędziowie jako ludzie nigdy nie byli wolni, niezależni, a już na pewno nie bezstronni. Kwestia tylko tego na ile kiedyś władcy dziś rządy im – całej kaście prawniczej pozwalają. Dziś w Polsce moim prywatnym zdaniem samo prawo jest złe jak i jak sami siebie nazywają - kasta ma za dużo swobody, niezależności oraz brak odpowiedzialności za czyny i decyzje ! Co do stronniczości i zaniechań przykładów jest wiele:

1. ktoś potrąca rowerzystę pojazdem bez przeglądu, bez ubezpieczenia, ucieka z miejsca zdarzenia, ma możliwość startu w wyborach, a potem chowa się za immunitetem

2. połowa a może i więcej Polek i Polaków śmieje się przez łzy raczej oburzenia z wyroku w sprawie potrącenia staruszki na przejściu przez celebry tę jadącego bez prawka, pojazdem niesprawnym bo nie wiadomo czy staruszka weszła na przejście z V= 150 km /h czy może 420 km/h - zwykły „Kowalski” dostałby karę, ale celebryt się śmieje z Polek i Polaków.

3. Dziadziuś za kradzież batona wartego 2.50 zł dostaje 7 dni bezwzględnego więzienia, złodziej który opier…. budżet państwa (czyli mnie i tych 40-u protestujących podatnikow) na kilka, kilkanaście, a niejednokrotnie i na kilkaset mln unika wyroku, więzienia ewentualnie dostaje wyrok w zawieszeniu ?

4. „pan” sędzia kradnie części do wiertarki, inny komuś 50 zł i są albo chwilowo niepoczytalni albo roztargnieni ?! Zaraz, zaraz, skoro tak zacni – wykształceni – inteligentni nadludzie mogą być „chwilowo niepoczytalni”, „roztargnieni” to my zwyczajni wg nich debile, ciemnota nie możemy ? Oni powinni być krystalicznie czyści, nieskazitelni, a ich np. dochody tak przeźroczyste jak najczystsze powietrze ! Oni powinni być ideałem - przykładem dla gawiedzi, a tak to każdy idący przed oblicze sędziego dziś nie ma gwarancji czy sędzia ogłaszając wyrok jest w danej chwili poczytalny i czy aby nie jest roztargniony ?!?

Przykłady można mnożyć ! ale po co? Wystarczy jak każdy pomyśli sam, własnym rozumem (o ile wie jak go używać), ponieważ każdy wie czym różni się mózg od rozumu?!

Nie mam nic przeciw ludziom ! zajmującym się prawem, nic osobiście przeciw Paniom Sędzinom i Panom Sędziom uczciwie parającym się swoim fachem bo znam kilkoro ich osobiście, ba nawet w rodzinie ze strony żony jest Sędzina, jednak nie trawię tych co kradną, manipulują (bo to widać gołym okiem!), jak widzę odbierających nagrody od zaborców i okupantów lub stoją obok polityków obojętnie której partii – z automatu powinni tracić aplikacje zawodowe ! Idziesz do polityki przestajesz być adwokatem, prokuratorem, sędzią itp.!!!

(2019-12-20 09:45)
jakubowejabluszkojakubowejabluszko
0
Właśnie na fb coś takiego mi się pokazało - powielam: (2019-12-20 10:02)
robroyrobroy
0
te "dyscyplinowanie " sądów to na czym ogólnie polega? bo jestem niewiedzący? czy chcą im zabrać immunitety za kradzież,jazdę po pijaku ,czy grozi im usuniecie z zawodu za kuriozalne wyroki? (vide tekst @jakubowejabluszko).Mało mamy przykładów z własnego podwórka?nie każdego stać aby wynająć mec. Ćwiąkalskiego,Immunitety,sędziów,posłów a może nawet radnych gmin,miast i starostw(?) chronią ich przed huligańskimi,pijackimi,drogowymi wybrykami,ale co ja się tam znam... (2019-12-22 11:23)
robroyrobroy
+3
. (2019-12-22 11:24)
robbo2krobbo2k
0
Widze ze trole PISowskie maja sie dobrze.... wytyczne dostali. Reforma doprowadzila do wydłuzenia postepowań a jej jedynym celem jest wymiana "ich" na "swoich". Juz zaden sedzie nie smie sprzeciwi sie prokuraturze. Tego chcecie zeby prokurator wydawal wyroki i tylko dal sedziemu do odczytania. Głupi ludzie.... Prawo prawem a wyrok i tak musi byc po stronie PIS. Trzeba miec niezle natumianione w głowach by popierac takie dzialanie ale jak wiemy polaczkowo sie tym nie martwi tylko tanczy gdy innym sie sie dzieje krzywda. Jaka prorocza byla Modlitwa Polaka w Dniu Świra. (2019-12-22 17:40)
robbo2krobbo2k
-2
Widze ze wielbiciele Hitlera maja sie dobrze. Tam tez uznano ze demokratycznie wyvbrany Hitler moze zmieniac konstytucje, likwidowac "złe" sady, pozbawiac obywatelstwa tego chcecie? Narzekacie na wyroki.... tymczasem "nowe sady PIS" uznaja ze swietowanie urodzin Hitlera to zabawa a wieszanie portretów i nawolywanie do golenia głow to tylko demokracja..... Sedzie ktory zakwestiował organ powolany niezgodnie z konstytucja decyzja polityka został odwolany z sadu okregowego bo przewodniczacy tego sadu juz teraz jest tak niezalezny ze przyjmuje polecenia wprost od prokuratora generalnego i z Nowogrodzkiej (2019-12-22 17:45)
KIJSKIJS
0
robbok2 "Widze ze trole PISowskie maja sie dobrze.... wytyczne dostali."- czy to jest Twoja odpowiedź na konkrety jakie napisał jakubowejabluszko? (2019-12-22 23:31)
robbo2krobbo2k
0
Przeciez jakubowe realizuje wytyczne dla internetowych siepaczy partyjnych. Wyszukac kilka z milionów spraw sadowych w których wyroki sa watpliwe moralnie i zrzucmy to na wszystkich. Jakie konkrety chcesz ze politycy PIS siedza w Trybunale i lża opozycje jak wczoraj ta wariatka? Który jako sędzie łamie prawo i lamie jeszcze obowiazujaca Konstytucje czy moze KRS gdzie siedza siepacze partyjni. Czy może o nowych izbach dyscyplinarnych obsadzonych przez wiernych politykom jedynie słusznej parti? jestecie tak slepi jak w tym opowiadaniu, nie protestowałem gdy przyszli po żyda, nie protestowałem gdy przyszli po sasiada miał lepszy samochód wiec złodziej, gdy przyszli po mnie nie mial juz kto protestowac. Głupi ludzie... głosujcie se dalej. Długopis który jedna reka podpisuje ustawe kneblujaca z drugiej lzy wybrana przez Lecha Kaczyńskiego I prezes sadu.

(2019-12-23 09:11)
robroyrobroy
0
sądy sądami a sprawiedliwość .... (2019-12-29 11:08)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy