Wolontariusze i członkowie Klubu Senior+ pomagają szyć maseczki

Zdjęcia i foto: Wolontariusze i członkowie Klubu Senior+ pomagają szyć maseczki  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Akcja szycia maseczek w Iłowie nabrała nowego rozmachu – włączyli się w nią Wolontariusze i członkowie Klubu Senior+, którego siedziba obecnie służy za miejsce produkcji.


Przypomnijmy – maseczki w gminie dla potrzebujących mieszkańców szyte są już od miesiąca przez krawcową p. Renatę Bartosiak, do której obecnie dołączyła kolejna krawcowa p. Beata Wolińska. Panie są wspomagane grupą Wolontariuszy, którzy wycinają, prasują a także szyją na maszynach – m.in. p. Joanna Zwierzchowska i p. Anna Mikołajczyk. Uszyte maseczki są wielorazowego użytku i trafiły już m.in. do Policji w Iłowie. W planach jest uszycie i przekazanie maseczek potrzebującym mieszkańcom gminy Iłów, mieszkańcom Domu Mocarzy oraz chorym i pracownikom Płockiego Hospicjum.

Zapraszamy chętnych Wolontariuszy, którzy wspomogą produkcję maseczek a także sponsorów, będących w stanie zakupić materiały, nici, gumki.

Informacje można uzyskać pod numerem telefonu - 24 267 50 80 w  sekretariacie Urzędu Gminy Iłów.

Przypominamy również komunikat Wójta Gminy Iłów:

”Drogi Mieszkańcu, 

jeżeli jesteś osobą w podeszłym wieku, niepełnosprawną lub masz trudną sytuację życiową a obecnie nie posiadasz wsparcia rodziny i sąsiadów, pracownicy Urzędu Gminy Iłów oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w okresie obowiązywania „stanu epidemii” pomogą Ci w zaspokojeniu podstawowych potrzeb życiowych. Dostarczymy środki ochrony osobistej takie jak maseczki i płyn dezynfekujący, pomożemy w zakupach niezbędnych artykułów spożywczych i realizacji recept w aptece.

Pamiętaj nie jesteś sam!

Pomoc można uzyskać dzwoniąc do Urzędu Gminy Iłów, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowie lub bezpośrednio do Wójta Gminy pod numery telefonów :


24 2675092 - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowie

24 2675095  - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowie

508 124 972 - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowie

24 267 50 80 - Sekretariat Urzędu Gminy Iłów

507 823 966 - Wójt Jan Kraśniewski 


Wójt Gminy Iłów

Jan Kraśniewski”

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy