WOŚP 2010 – kolejny rekord?

Zdjęcia i foto: WOŚP 2010 – kolejny rekord? Imprezy cykliczne sochaczew

Ponad 2 mln 300 tys. zł ma na koncie główny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A zadeklarowana kwota, to już ponad 36 mln zł (stan na 12.01). Istnieją tym samym duże szanse na pobicie ubiegłorocznego rekordu, czyli ponad 40 mln zł. Każdy kolejny finał przynosi lepszy wynik, dając coraz większe możliwości niesienia pomocy dla potrzebujących – w tym roku dzieci z chorobami onkologicznymi.
Z każdym rokiem Orkiestra Jurka Owsiaka radzi sobie coraz lepiej. Olbrzymie zaplecze medialne, tysiące młodych wolontariuszy przeprowadzających uliczne kwesty, koncerty, akcja sms-owa oraz liczne licytacje, również z udziałem polskich gwiazd... 10 stycznia wszyscy zjednoczyli się w celu niesienia pomocy dla dzieci walczących z chorobą nowotworową. Dzięki hojności darczyńców po raz kolejny ( w ubiegłym roku cel Orkiestry był taki sam), uda się wyposażyć kliniki onkologiczne w niezbędny sprzęt, taki jak tomografy komputerowe, czy aparaty do neuronawigacji, które pozwalają na bardzo precyzyjne zdiagnozowanie położenia guza i następnie jego bezpieczne zoperowanie.


W XVIII Finał WOŚP zaangażował się również Sochaczew. Główną bazą, do której napływały pieniądze ze zbiórek był jak zwykle sochaczewski hufiec ZHP. Wynik z ulicznej kwesty, to na dzień dzisiejszy ponad 19,5 tys. zł, ale do końca stycznia będą jeszcze napływać pieniądze zebrane podczas szkolnych kwest.

Wspaniałym wynikiem zakończyła się również tradycyjna już licytacja orkiestrowych gadżetów, organizowana na antenie radia Fama. W tym roku, dzięki hojności sochaczewian udało się zebrać ponad 15 tys. zł. Aż 10 tys. zł z tej kwoty, to zasługa Pana Andrzeja Bałdygi z firmy Lamela, który wylicytował złote serduszko za równe 10 tys. zł!

To oczywiście nie jedyne akcje, które miały miejsce w Sochaczewie. Nie zawiódł Pub Malibu, który rozpoczął orkiestrowe granie już w sobotni wieczór. Podczas koncertu połączonego z licytacją orkiestrowych gadżetów, którą poprowadził druh Julian Tasiecki, udało się zebrać ponad 3 tys. zł. WOŚP wsparł także Pub 77 – podczas niedzielnego koncertu jazzowego wszystkie pieniądze z opłaty koncertowej powędrowały na rzecz Orkiestry. Podziękowania należą się także sochaczewskim motocyklistom, którzy mimo fatalnej pogody dzielnie włączyli się w uliczną kwestę.

XVIII Finał w Sochaczewie, to także szereg innych atrakcji – spacer w kolorze pomarańczy, zorganizowany przez Klub Maratończyka Aktywni czy zbiórka krwi zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, podczas której niemal 50 mieszkańców oddało w sumie ponad 22 litry krwi.

Słowa podziękowania należą się wszystkim, zarówno organizatorom – sochaczewskiemu hufcowi ZHP na czele z komendantem Krzysztofem Wasilewskim, radiu Fama, właścicielom Pubu Malibu, Pubu 77, Klubowi Maratończyka Aktywni, sochaczewskim motocyklistom, |Teresińskiemu Ośrodkowi Kultury, sochaczewskiemu ratuszowi i podległym jemu placówkom, szkołom, jak i Wam - drodzy mieszkańcy.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy