WOŚP z ZHP Sochaczew - co będzie się działo

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: WOŚP z ZHP Sochaczew  - co będzie się działo Rekreacja sochaczew

13 stycznia rozpoczyna się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sochaczewski hufiec od lat uczestniczący w wydarzeniu również i tym razem bierze udział w kweście. Zbiórka pieniędzy przeznaczona jest na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, których w Polsce jest blisko pięćdziesiąt. Portal e-sochaczew.pl również gra razem z orkiestrą.


Harcerze wyruszą na ulice naszego miasta oraz wszystkich gmin powiatu sochaczewskiego. Ponad 300 wolontariuszy będzie w najbliższą niedzielę zbierać fundusze dla szpitali dziecięcych.   


Licytacja z e-sochaczew.pl

Do aukcji fantów, gadżetów, podarunków i voucherów zapraszamy na nasz portal. Już kilka dni przed 13 stycznia rozpoczynamy licytacje. Każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w aukcji na naszym portalu, zarówno fantów jak i orkiestrowych gadżetów. Jest to bardzo wygodna forma uczestnictwa w aukcji. Licytować może każdy bez wychodzenia z domu oraz z urządzeń mobilnych. Na bieżąco będą mogli Państwo śledzić wszytkie aukcje. Ponadto jako redakcja wraz z FLY MEDIA będziemy umieszczać relację video z całego Sochaczewa, która będzie dostępna na portalu oraz naszym profilu facebook. 


Tylko z identyfikatorami

Zbiórka prowadzona będzie przez wolontariuszy posiadających identyfikatory z imieniem i nazwiskiem, zdjęciem, numerem zbiórki a także hologramem potwierdzającym oryginalność. Puszki jak co roku będą zabezpieczone banderolami. Oczywiście, znakiem rozpoznawczym są serduszka w formie naklejek. Kwestujących spotkamy w miejscach publicznych oraz tylko do zmroku. Dla bezpieczeństwa wolontariusze będą chodzić w małych grupach. 


Co szykuje się dla wolontariuszy?

Nagrodą dla wszystkich kwestujących są wyjazdy do warszawskiego studia telewizyjnego. Główny sztab orkiestry już powstaje w centrum stolicy, koło Pałacu Kultury i Nauki. W studiu czeka i dyryguje Jurek Owsiak. Sochaczewscy wolontariusze pojadą dwa razy do studia w Warszawie w dniu 13 stycznia.


Złote serduszko WOŚP oraz inne licytacje

Serduszka powstające ze złota, które trafia do orkiestry podczas poprzednich finałów, są najbardziej prestiżowymi symbolami związanymi z WOŚP. Serduszek jest sto i trafiają do sztabów, mediów oraz internetu w całej Polsce. Sochaczewski sztab jest nielicznym, który otrzymuje serduszko a to głównie ze względu na jedną z najbardziej skutecznych licytacji jakie prowadzi. Pozostałe są licytowane na portalach, mediach oraz rozgłośniach radiowych. Tegoroczne sochaczewskie serduszko licytowane będzie od godziny 14.00 na antenie radia Sochaczew. Zbiórki, licytacje oraz imprezy towarzyszące będą organizowane taże przez sochaczewskich szkoły.


Alpaki z Zagrody w Zakrzewie 

Na placu Kościuszki rozgości się od godziny 11.00 Zagroda z Zakrzewa. Będzie to możliwość fantastycznej przygody i spotkania z alpakami. Pani Paulina Sieczkarek opowie o ich codziennym życiu, zabawach oraz tym gdzie można spotkać je na co dzień. Świetnie rozumieją się z dziećmi oraz pełnią także funkcje terapeutyczne. 


Zdjęcie: Zagroda w Zakrzewie. 

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy