Zaloguj się do konta

Wrażenia z ferii

EP
Tygodnik Echo Powiatu
2007-02-13
Rekreacja
Dla dzieci, które nie miały okazji nigdzie wyjechać podczas tegorocznych ferii, miejskie placówki: biblioteka, muzeum, MOK I MOSiR przygotowały ciekawą ofertę, złożoną z szeregu imprez, zajęć i wyjazdów. Z pewnością ci, którzy z niej skorzystali wspominać będą te ferie jako udane.

Kulturalnie...
Bogatą ofertę dla dzieci przygotował chodakowski oddział MOK-u. W programie zajęć znalazły się: spotkania z piosenką, zabawa w teatr, malowanki - niespodzianki plastyczne, różnego rodzaju gry i konkursy, bilard, ping-pong, seanse filmowe w kinie, spotkania z psychologiem z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Wszystkim uczęszczającym dzieciom ośrodek zapewnił słodki poczęstunek.
Ostatniego dnia zajęć tj. w piątek odbył się wyjazd do Warszawy, do Sali Kongresowej na spektakl muzyczny z udziałem m. in. zespołu tanecznego Abstrakt IV. Grupa Abstrakt IV występowała jako uczestnik Feryjnych Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych FOSA 2007, ale o tym już w następnym numerze kolorowy fotoreportaż.

W MOK-u przy ulicy Żeromskiego również dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia znalazły dla siebie ciekawą ofertę. Prowadzone były plastyczne zajęcia, nauka tańca, warsztaty teatralne, organizowane gry i zabawy, wyjścia na lodowisko, wycieczka do Warszawy oraz wyjścia do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej.
W sali kinowej, dwa razy w tygodniu wyświetlane były filmy dla najmłodszych. Dzieci odwiedziły również Bajlandię. Zorganizowano także prelekcje na temat uzależnień od alkoholu, narkotyków, papierosów. W piątek, na zakończenie ferii odbyła się dyskoteka. W zajęciach wzięło udział około czterdziestu dzieci.

Boryszewski oddział MOK-u przygotował ofertę dla dzieci od 6 do 12 lat. W programie znalazły się zajęcia artystyczne pod okiem instruktorów, wycieczki autokarowe. Na koniec ferii, w sobotę 10 lutego odbył się kostiumowy bal karnawałowy.

Oprócz stałych ekspozycji Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy Nad Bzurą przygotowało również szereg spotkań, prelekcji dla dzieci i młodzieży. 1 lutego odbyła się wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego, podczas której zwiedzano muzeum w Granicy. Tydzień później zorganizowano wycieczkę pod hasłem „Poznajemy zabytki sochaczewa”. Przy współudziale Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM oraz Radia Fama, muzeum zorganizowało konkurs pod hasłem: „Czy znasz swoje miasto?”. Organizowane były również spotkania poruszające problem uzależnień, a także warsztaty historyczne.

Na brak zajęć plastycznych i technicznych nie mogły też narzekać dzieci, które postanowiły w ferie odwiedzać filie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

i ...sportowo
MOSiR zorganizował cykl imprez sportowych podczas tegorocznych ferii. Odbyły się m. in turnieje: Piłki ręcznej chłopców o puchar burmistrza Sochaczewa, halowej piłki nożnej o puchar wójta gminy Sochaczew, turniej w scrabble, otwarty turniej warcabowy o puchar przewodniczącego Rady Miasta; mecze koszykówki, tenisa stołowego i inne. Od poniedziałku do piątku dzieci i młodzież mogły korzystać z darmowych zajęć na kręgielni basenu „Orka”. Zorganizowana była zimowa nauka pływania złożona z dziesięciu zajęć po 45 minut. 2 i 9 lutego odbył sie otwarty turniej kręgli. Codziennie organizowano „Wodne ferie” - cykl gier i zabaw w wodzie dla dzieci i młodzieży. Wielką popularnością w okresie feryjnym cieszyło sie lodowisko. W godzinach od 8.00 do 14.00 wejścia dla dzieci i młodzieży były darmowe. Na początku ferii zorganizowano tu konkurs na najciekawsze przebranie - „Maskarada”.

Maja

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc