WŚCIEKŁY BYK

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto:   WŚCIEKŁY BYK Film, fotografia sochaczew
+5

3 grudnia, w sobotę o godz. 17.00 pragniemy Państwu przypomnieć, w ramach Sochaczewskiego Klubu Filmowego  - wybitny film - WŚCIEKŁY BYK z 1980 roku, w reżyserii słynnego amerykańskiego twórcy Martina Scorsese. Ze znakomitą kreacją aktorską - Robertem De Niro w roli tytułowej.


 Życie boksera Jake La Motty obfituje w skandale,przemoc,pot i łzy. WŚCIEKŁY BYK skupia się na dramacie,który dzieje się zarówno na ringu,jak i w życiu prywatnym sportowca. Z biegiem filmu można zauważyć,że zacierają się granice tymi dwoma światami.Główny bohater wyżywa się na swoich najbliższych,rozładowując emocje związane z niepowodzeniami w karierze. W ten sam sposób przenosi swoje problemy z domu na ring,wpadając tym samym w błędne koło frustracji...


Obraz Martina Scorsese pomimo prawie 40 lat  od powstania, w ogóle się nie zestarzał,głównie za sprawą świetnego montażu. Nakręcony na czarno-białej taśmie, podkreśla klimat  i autentyczność lat 40 XX wieku. Nie jest to jednak film bokserski. Kolejne walki odzwierciedlają w pewien sposób poszczególne momenty życia La Motty oraz stanowią upust emocji, z którymi bohater borykał się w danym okresie.

Sceny na ringu zrealizowane są w mistrzowski sposób. Scorsese stosuje tutaj swoje reżyserskie triki używając ciszy w odpowiednich momentach,czy różnych kątów kamery aby oddać zmagania pięściarzy.


Robert De Niro wykreował tu jedną, a być może największą rolę w całej swojej karierze. Partneruje mu również w sposób wirtuozerski Joe Pesci,prywatnie przyjaciel aktora. Trio: Scorsese,De Niro i Joe Pesci gwarantuje kino w najlepszym wydaniu. Absolutne arcydzieło!


Film trwa 124 min. Wstęp wolny. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy