Wspólne sadzenie drzew w Sochaczewie

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wspólne sadzenie drzew w Sochaczewie  Imprezy cykliczne sochaczew

Już niedługo w Sochaczewie będzie miała miejsce wspaniała akcja mająca na celu wspólną próbę zatrzymania kryzysu klimatycznego. 22 sierpnia o godz 18.00 w ramach UNITY Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbędzie się sadzenie drzew.

Istnieje wiele jednoznacznych dowodów na to, że globalne ocieplenie postępuje i jest powodowane kumulowaniem się w atmosferze emitowanych przez nas gazów cieplarnianych. Co do tego nie powinniśmy mieć wątpliwości, z resztą możemy sami to zauważyć obserwując zmieniający się klimat w Polsce. 

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Politechniki Federalnej w Zurychu, dzięki takim właśnie globalnym akcjom sadzenia drzew mamy szansę na usunięcie z atmosfery nawet 2/3 emisji węgla spowodowanych działalnością człowieka.  

W ostatnim czasie sochaczewianie są poirytowani wycinaniem coraz większej ilości drzew. Teraz mamy okazję dołożyć swoją zdrową cegiełkę, nie stać bezczynnie i przynajmniej spróbować ratować nasz klimat. 

Wystarczy przyjść 22 sierpnia i posadzić własne drzewo. Tylko od uczestników akcji zależy jak wiele ich nowych wyrośnie. O sadzonki nie musimy się martwić, tym zajmie się organizator. 

Należy również zaznaczyć, że projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Sochaczew i przez Rządy Czech, Słowacji, Węgier, Polski w ramach Visegrad Grants ze środków International Visegrad Fund. 


M.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

zybizybi
0
Drzewa powinno się sadzić wiosną lub późną jesienią, nie w środku lata i totalnej suszy. Ale urząd który kazał wykarczować ich setki we własnym mieście,, nie zważając na takie drobiazgi jak okres okres ochronny ptaków czy zdrowy rozsądek ,może i tego nie wiedzieć. Jaki sponsor, taka inicjatywa. Paranoja (2019-08-15 22:32)
gajgaj
0
Drzewa można sadzić przez cały rok :)

jeśli są w z bryłą korzeniową

Tylko nie wolno o nich zapomnieć wtedy gdy jest sucho.

Zanim połączą się korzeniami z nowym miejscem potrzebują podlewania. (2019-08-22 10:27)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy