Wspólne świętowanie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wspólne świętowanie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Edukacja sochaczew
+3

   Rok 2018 ustanowiony zastał Rokiem Niepodległości Polski. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w działania związane z upamiętnieniem Tej Wspaniałej Rocznicy.

   Uroczystości rozpoczęliśmy już 9 listopada o godzinie 11.11- wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek ,, Mazurka Dąbrowskiego”.

   Rankiem, 13 listopada uczniowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście wyruszyli w Biało-Czerwonym Marszu Niepodległościowym. do Kościoła Parafialnego pod wezwaniem św. Michała Archanioła i św. Anny w Kamionie. O godzinie 9.30 wszyscy uczestniczyli we Mszy świętej  za Ojczyznę, która rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu. Wspólne świętowanie uświetnili  swoją obecnością następujące osoby: Pani Monika Pietrzyk- Wójt Gminy Młodzieszyn, Pan Łukasz Gołębiowski- radny Sejmiku Mazowieckiego, dyrektor biura poselskiego posła Macieja Małeckiego; Ksiądz Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła i św. Anny w Kamionie- Zbigniew Łuczak ;Pani Wioletta Pakulska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz zastępca- Pani Magdalena Biernat; Pani Hanna Stobiecka- prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet z Kamiona; Pan Zdzisław Ciurzyński- prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionie; Pan Dariusz Sączewa- prezes Spółki Gruntowo-Leśnej ,sołtys wsi Kamion, radny gminy Młodzieszyn; Pan Sławomir Makowski-  radny gminy Młodzieszyn. Po nabożeństwie wszyscy powrócili do szkoły.

   Kolejnym punktem programu w tym dniu było uroczyste otwarcie ogólnodostępnej na powietrzu siłowni przy szkole. Poświęcenia dokonał Ksiądz Proboszcz Parafii. W czasie otwarcia uczestniczyli wszyscy przybyli goście. Po wspólnym przecięciu wstęgi był czas na wypróbowanie urządzeń gimnastycznych oraz rozmowy z Panią Wójt o planach na przyszłość związanych z promowaniem zdrowego stylu życia.

   Ten szczególny w tym roku dzień został uczczony także w sposób ekologiczny- posadzony został na terenie szkoły Dąb Niepodległości, który jest symbolem długowieczności i mądrości. Głównym celem tego pomysłu było zwrócenie uwagi na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne Ojczyzny, gdyż taka postawa powinna stanowić dzisiaj jedną z form nowoczesnego wyrażania patriotyzmu. Zasypywanie drzewka rozpoczęła Pan Wójt. Następnie dołączyli pozostali goście oraz gospodarze szkoły.

      Przedostatnim akcentem tej Niezwykłej uroczystości był występ o tematyce  patriotycznej zaprezentowany przez uczniów szkoły ph. ,,Ta, co nie zginęła…” Młodym strzelcom i legionistom zawsze towarzyszyły pieśni i piosenki, które powstawały w okopach, na froncie oraz w marszu. Uczniowie nie chcą o nich zapomnieć, dlatego w taki sposób świętowali  Setną Rocznicę Odzyskania Nieodległości.  Zaśpiewali pieśni, które zawsze wzruszały polskie serca- o wojence, szarej piechocie, komendancie. W taki oto sposób złożyli hołd tym, którzy wywalczyli nam wymarzoną NIEPODLEGŁOŚĆ. Wszystkim gościom przybyłym  na uroczystość występ klasy szóstej, siódmej i drugiej  bardzo się podobał, dowodem tego były gromkie owacje na stojąco. Część artystyczną i oprawę  plastyczną przygotowała pani Teresa Jankowska oraz pani Magdalena Matusiak.

   Na zakończenie uroczystości Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek- Tort Niepodległościowy udekorowany symbolami narodowymi.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Kamionie wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy