Współpraca się opłaca - wspólne projekty miasta i powiatu

Zdjęcia i foto: Współpraca się opłaca - wspólne projekty miasta i powiatu  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Powiat sochaczewski to prawie 270 km dróg w ośmiu gminach. Wśród nich znajduje się Gmina Miasto Sochaczew. Środki na utrzymanie, wszelkie zadania czy też inwestycje to fundusze, które ostatecznie finansują sami mieszkańcy. 


Radni podczas ostatniej sesji udzielili wsparcia dla powiatu sochaczewskiego na dwa zadania, które znajdują się na terenie miasta Sochaczew. W 2020 roku z budżetu Gminy Miasto Sochaczew zostaną przekazane środki w kwocie 577.543,00 zł  na dofinansowanie zadania pt. rozbudowa ulicy Trojanowskiej. Dodatkowo miasto wesprze przebudowę ulicy Głowackiego na którą udzieli dotacji celowej w kwocie 265.592,00 zł.  


Powiat sochaczewski jako zarządca obu dróg otrzymał dofinansowanie inwestycji przebudowy z Funduszu Dróg Samorządowych, natomiast miasto Sochaczew ma 10 procentowy udział w tych przedsięwzięciach. Na tej współpracy mieszkańcy miasta mogą tylko skorzystać, gdyż obie te drogi są użytkowane głównie przez sochaczewian. 


- Mamy wiele wspólnych inwestycji. Myślę, że to co zadziało się na ulicy Trojanowskiej czy Staszica jest dobre. Mieszkańcy są zadowoleni i nie mają nic przeciw takim inwestycjom, a ponieważ drogi te leżą na terenie miasta są w większości uznawane za miejskie – mówiła obecna podczas sesji rady miasta starosta sochaczewski Jolanta Gonta.


Radni przychylili się do prośby starosty i podjęło uchwałę o przekazaniu pomocy dla powiatu.                          

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy