Wszystko drożeje w zastraszającym tempie - jaka przyszłość nas czeka?

/ 15 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wszystko drożeje w zastraszającym tempie - jaka przyszłość nas czeka? Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Przykład z lokalnego ryneczku. Zakupy spożywcze, ziemniaki, ogóreczki, pomidorki. To połowa obiadu. Jeszcze mięso, zakładając, że się je spożywa. Po ilości klientów przed okienkami, sochaczewianie raczej mięsożerni. Mięsne zakupy na dwa dni. 70 zł. 


To tylko obiad. Można też korzystać z marketowych dyskontów. Tu też nie ma co oczekiwać cudów cenowych. A i jakość, hurtowych ilości dostarczanych na sklepowe półki pozostawia wiele do życzenia. Wszelkie tematy codzienności dostarczają sporych emocji w zakresie ceny. Zakupy spożywcze, chemia domowa, ubrania (dobrze, że w mieście pełno second handów), usługi. Mały remont w domu, sposobem. Nic z tego. Taniej nie będzie. Panowie, panie fachowcy, po godzinach nie oznaczają mniejszej stawki. Każdy zarabia i dorabia jak może. Zasiłki jakie oferuje państwo być może są pomocą. Coraz mniejsza siłą jednak. Czy wraz z rosnącymi cenami możemy liczyć na podwyższenie stawki zapomóg i plusów? 


To zaprawdę dalekie myślenie rządu. Damy teraz. Tu się obieca, tu przypomni, tu się podniesie podatek. To już oczywiście bez reklamy. Zus szybuje w górę, ceny szybują w górę. Obietnice też. 


Na samym końcu jest człowiek, obywatel. Markety wcale nie rozpoczęły akcji dostarczania wysokiej jakości produktów na polski rynek, ceny za to już bardziej przybliżają nam europejski klimat. 


Rodzina być może ma swoje pięć minut, pewną pomoc. To też pewna doza spokoju dla wielu w tym kraju, dlatego bez hipokryzji. A czy zdajemy sobie sprawę z tego, że wszytko ma swoja cenę? Czy wiemy, że w dniu naszego przelewu na konto z pomocą 500 plus wpływa na konto sąsiadki emerytura 1200 zł, za którą musi przeżyć cały miesiąc? Choć, kwota 1200 to i tak dużo.  


Pewnie, że zdajemy sobie z tego sprawę. Ale widocznie zasada carpe diem jest nasza dewizą. Dzień dzisiejszy. Wyborcy idealni.


"Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie jaką nam przyszłość zgotują bogowie".

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (15)

linulinu
+3
Jaka przyszłośc nas czeka? No wiadomo- pincet plus (2019-09-07 14:46)
robroyrobroy
0
@Dominika-ŚWIETLANA PRZYSZŁOŚĆ ! ,pod przymusem i początkowo z niedowierzaniem , obejrzałem fragmenty konwencji różnych takich ugrupowań -no i dalej mam rozterki na kogo głosować? jeden taki nieduży-13 i 14 emerytura dla uprawnionych-pensja minimalna 4 tysiące zł , inny taki  spod zielonego listka (nie znam) 50 tys. dopłaty do kredytów mieszkaniowych,szansonista Kukiz też da i to niemało,no musze zadzwonić do śwagra w England żeby wracał,no pokonamy w dobrobycie większość krajów ,ulec  możemy tylko Szwajcari i Lichtensteinowi ,muszę zebrać rodzinkę i zadecydować i rozkazać-na kogo ja,na kogo żona,na kogo dzieci mają głosować,może pietruszka nie będzie kosztowała 16zł ? (2019-09-07 16:28)
mefistomefisto
0
Dominika sugerujesz że beneficjenci programu 500+ zaczęli zdrowo się odżywiać,jeść dużo warzyw co spowodowało wzrost cen? Prawdopodobnie najbardziej smakuje im pietruszka bo to ona zdrożała najbardziej.Proponuję wprowadzić kartki jak za komuny i zamykać spekulantów. (2019-09-07 19:00)
gajgaj
0
Mefisto

Oświecony ten twój tekst.

Na miarę naszych czasów ;) (2019-09-07 19:11)
first-onefirst-one
0
Efekty rozdawnictwa. Osoby bezdzietne są w tym kraju okradane i rabowane w biały dzień przez pasożytnictwo.  (2019-09-07 23:40)
robroyrobroy
0
. (2019-09-08 08:08)
NietoperzNietoperz
0
@first-one Z Twojej wypowiedzi wynika, że wszystkie osoby posiadające dzieci to pasożyty? (2019-09-08 08:12)
mefistomefisto
0
Autorka przedstawiła problem i wskazała przyczynę.Niestety trafiła kulą w płot.To że mieliśmy upalne lato to radość tylko dla tych co na wczasach.Rolnicy mają problem bo w niektórych rejonach przez cały okres wegetacji nie padał deszcz.Nie ma wody niema plonów,dlatego wzrost cen dotyczy rodzimych warzyw i owoców sezonowych.Gdyby to był efekt 500+ to zdrożały by smartfony,laptopy ,koniaki ,cygara,wódkę i inne dobra luksusowe bo retoryka totalnej wskazuje na to że te pieniądze są głównie przepijane.Szkoda że autorka nie wie jakie ceny dostają rolnicy bezpośrednio w gospodarstwie . (2019-09-08 12:07)
linulinu
0
@mefisto, chcesz powiedzieć przez to, że kolejne lata będą lepsze? Zapomniałem, przeca Jarek wam mówi, że globalne ocieplenie i anomalie pogodowe to norma, i że dziura od węgla w ziemi to też norma, że kolejne upalne lata i ciepłe zimy, to tylko przypadek.... itd..itd... A co z Twoim mózgiem...? Wszytkie dobra, które wymieniłeś oparte o alkohol, własnie są zaplanowane do podwyżek cen, laptopy w Polce są drogie jak uj, cygara również... Jesteśmy nadal rynkiem drugiej kategorii, z cenami jak z pierwszej. Ale co tam Jarek mówi że to norma. Przecież nikt za 20 lat nie będzie o tym pamietał.

Wstydzę się za Was, a Kazik śpiewał: "niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi..." a jednak nadal się za was wstydzę. (2019-09-08 12:19)
mefistomefisto
0
Nastepne lata mogą być lepsze lub gorsze,tego nikt nie przewidzi.Rok temu była jabłkowa kleska urodzaju i były tanie jak uj.W tym roku już tak nie bedzie a zarok się dopiero zobaczy.Rolnictwo to loteria.To że cygara czy laptopy są drogie nie wiem,ale wiem że nie zdrożały po wprowadzeniu 500+.Jesli się mówi że mamy duży wzrost gospodarczy to opozycja zaprzecza lub mówi że PiS nie ma na to wpływu.Jak pietruszka zdrożała bo jest sucho jak na pustyni to PiS zawinił.@linu samodzielne myślenie ma przyszłość. (2019-09-08 12:44)
gajgaj
0
Wiesz Mefisto.

Artykuł można również zinterpretować w ten sposób, że siła nabywcza pieniądza słabnie proporcjonalnie do rosnących problemów rolnictwa wynikających z tego, że ostatnie lata wskutek pogłębiającego niedoboru wody stają się dla tego sektora gospodarki coraz trudniejsze.

Kluczowe są te słowa - pieniądz ma coraz mniejszą wartość.

I te problemy rolnictwa wynikające z suszy (patrząc na to co się dzieje z klimatem) raczej nie znikną. Co oznacza że coraz więcej pieniędzy trzeba będzie przeznaczać na jedzenie. (2019-09-08 16:04)
robroyrobroy
+1
może ja nie kumam wszystkiego ale ...? (2019-09-08 16:16)
robroyrobroy
+1
. (2019-09-08 16:26)
mefistomefisto
-1
Są rzeczy na które rząd ma wpływ i takie na ktore nie ma.Wzrost składki ZUS to efekt wzrostu płac,jeśli nie chcemy żeby wzrastał nie rządajmy podwyżek.Na dodatek Platforma Obywatelska obiecuje że nie zabierze tego co PiS dał tylko jeszcze dołoży coś od siebie.Na kogo głosować? Iść w skrajności czyli Konfederacja czy homolobby? @robroy ten Wimmer to KOD więc musi tak pisać. (2019-09-08 16:34)
buniolabuniola
0
wzrost minimalnego = wzrost wpływów z podatku dochodowego. Pytanie jak pracodawcy podźwigną takie obciążenie. (2019-09-09 08:29)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy