Zaloguj się do konta

Wyborcze obietnice dla powiatu sochaczewskiego - dzielenie skóry na niedźwiedziu?

PO - Platforma Obywatelska
2020-07-10
Sprawy urzędowo-administracyjne
Tarcza antykryzysowa 4.0 dla samorządów to ważne przedsięwzięcie, bowiem kryzys nastąpił nieoczekiwanie, a jego szczyt być może jest przed nami. Dlatego tak ważne są odpowiedzialne działania rządu na rzecz samorządów i mieszkańców. Czy jednak pojawienie się przed wyborami posła, który rozdaje czeki na określone kwoty w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych, który jeszcze nie istnieje jest wyborczą wizualizacją?


Poseł Maciej Małecki pojawił się w starostwie rozdając "symboliczne czeki", które mają być wsparciem dla sochaczewskich gmin. Warto nadmienić, iż sam Fundusz Inwestycji Samorządowych jest jest częścią ustawy, która zajmuje się również bonem turystycznym. Obie jeszcze nie funkcjonują.


Warto zapytać: dlaczego takie ekspresowe objazdowe rozdawanie "symbolicznych czeków" odbywa się przed II turą wyborów?


Kto pokrywa koszty druku tych czeków? 


Czy jest to kampania wyborcza jednego z kandydatów, czy też zaliczone jest to w poczet obowiązków posłów, ministrów i samego premiera, który de facto również rozdaje takie czeki, w jednej z gmin nawet dwa razy ten sam?


Czy przyznane fundusze dla powiatu sochaczewskiego to "rekompensata" za obniżenie dochodów gmin w związku ze zmianą prawa podatkowego?


Można również zastanowić się nad wypłatami dla nauczycieli z budżetu gmin.


Jeśli Fundusz Inwestycji Samorządowych to zupełnie inne pieniądze to w takim razie kiedy przyjdzie czek wyrównujący zobowiązania samorządu w związku z poniesionymi wydatkami spowodowanymi zmianami rządowymi?


Foto - powiatsochaczew.pl

 


Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc