Zaloguj się do konta

Wyborczy zbiór informacji dla mieszkańców Sochaczewa

Redakcja
2019-09-25
Wybory parlamentarne 2019

13 października odbędą się wybory do sejmu oraz senatu. Mieszkańcy będą mogli wybierać swoich kandydatów spośród 122, którzy znajdą się na listach w naszym 16 okręgu. 


Wyborcy z Sochaczewa zagłosują na listach okręgu nr 16, który obejmuje Płock, powiat sochaczewski, ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, żuromiński oraz żyrardowski. Wybrać będziemy musieli dziesięciu posłów oraz jednego senatora. Kadencja ich potrwa cztery lata. 


Okręg nr 16 to stu dwudziestu kandydatów na fotel posła. Sześć komitetów wyborczych wystawia swoich przedstawicieli, a są to PSL (z której staruje sochaczewian Adam Orliński), SLD, Koalicja Bezpartyjni Samorządowcy ( kandydat z Sochaczewa Andrzej Kuśmirek), PiS ( Maciej Małecki), Konfederacja Wolność i Niepodległość oraz Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni. Z każdego komitetu będzie startować po dwudziestu przedstawicieli. Listy kandydatów dostępne są PSL  https://e-sochaczew.pl/n/wybory-parlamentarne/62273  oraz zbiorcze zestawienie https://e-sochaczew.pl/n/wybory-do-sejmu/62608 . Okręg nr 16 to lista przedstawicieli do sejmu. 


Wybory kandydatów do senatu to dla miasta Sochaczew oraz powiatu sochaczewskiego okręg nr 38. Na listach do senatu znaleźli się dwaj kandydaci z komitetów Polskiego Stronnictwa Ludowego – Waldemar Pawlak oraz Prawa i Sprawiedliwości – Marek Martynowski. 


Wśród kandydatów znaleźli się sochaczewianie: Adam Orliński (PSL – miejsce nr 2) https://e-sochaczew.pl/n/adam-orlinski/62165 , Dariusz Zielski (KO – miejsce nr 6), Andrzej Kuśmirek (BS – miejsce nr 4) oraz Maciej Małecki (PiS – miejsce nr 2). 


Lokale wyborcze będą otwarte od 7.00 do 21.00. W Sochaczewie znajdzie się 21 jeden komisji obwodowych oraz trzy odrębne w Szpitalu Powiatowym, pawilonie psychiatrycznym Szpitala Powiatowego oraz w Domu Kapłana Seniora przy ulicy Staszica.  Komisje znajdą się w różnych granicach obwodowych, które obejmują miejsca zameldowania stałego. Warto sprawdzić ten element oraz upewnić się, iż nasze nazwisko będzie widniało na listach w miejscu w którym chcemy głosować. W tym celu zostanie wyłożony spis do wglądu od 23 września do 7 października w Urzędzie Miejskim w Sochaczewie, ulica 1 Maja 16, na parterze w pokoju nr 113. Sprawdzenia można dokonać w godzinach pracy urzędu, tj. 8.00-16.00, w poniedziałki 8.00-18.00. Wnioski o dopisanie wyborcy do spisu można składać do 8 października. 


W Urzędzie będzie można sprawdzić również obwody, które będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych, a będzie ich w Sochaczewie 12. Gdy osoba niepełnosprawna nie będzie miała możliwości oddania głosu w swoim obwodzie, może złożyć wniosek o przeniesienie do spisu w lokalu, który będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 


Wyborcy posiadający orzeczenie o niepełnosprawności o znacznym i umiarkowanym stopniu mogą głosować za pomocą korespondencyjną, bądź przez pośrednika.Muszą w tym celu wysłać do Komisarza  Wyborczego w Płocku do końca września informację o takim zamiarze. Przez pośrednika mogą głosować  także osoby, które ukończyły 75 lat. Akt pełnomocnictwa należy złożyć do burmistrza miasta Sochaczew do 4 października.  

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc