Wybory 2020 - sprawdź zmiany dla mieszkańców i zadania dla listonosza

/ 22 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wybory 2020 - sprawdź zmiany dla mieszkańców i zadania dla listonosza Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Miasto Sochaczew przygotowuje się do przeprowadzenia wyborów. Jak informuje internetowa strona miejska podjęto wszelkie działania, aby nasze miasto było gotowe do przeprowadzenia wyborów. Będzie można przeprowadzić małą reorganizację. 


Sejm przyjął uchwałę przygotowującą możliwość głosowania korespondencyjnego. Według nich gdy na terenie kraju występuje stan epidemii, Marszałek Sejmu może ustalić nowy termin wyborów. Jednak musi się on mieścić w pewnych ramach. Mówią one, że wybory powinny się odbyć w terminie nie wcześniejszym niż 100 dni i nie późniejszym niż 75 dni przed upływem bieżącej kadencji prezydenta kraju. Termin ten przypada 6 sierpnia. Można więc zakładać, iż wybory prezydenckie 2020 mogą odbyć się w terminach: 3, 10, 17 bądź, i to najbardziej prawdopodobne 24 maja. Zapis ten jest zgodny z art. 128 konstytucji. 


Jedną z najciekawszych spraw jest metoda głosowania. Wytyczne zawierają możliwość przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego. Według nowych pomysłów będzie można:


- nie składać wcześniej wniosków o możliwość głosownia korespondencyjnego

- poczta jest odpowiedzialna za dostarczanie kart do głosowania do skrzynek pocztowych 

- samorządy przekazują spis wyborców operatorowi (poczta polska) - tu warto nadmienić, iż w przypadku gdy władze samorządowe nie przekażą takich list to i tak zrobi to... wojewoda

- kara dla każdego kto zniszczy, uszkodzi, przerobi, podrobi, kradnie kartę do głosowania do 3 lat więzienia 

- komisje wyborcze będą działać w zmniejszonych składach

- składanie wypełnionych kart (z oświadczeniem zawierającym PESEL, imię, nazwisko w którym potwierdzamy, że osobiście braliśmy udział w głosowaniu) do specjalnie przygotowanych skrzynek nadawczych  


Najwięcej pracy jednak szykuje się dla listonoszy. Zatem jak zagłosujemy? Czy szykuje nam się zmiana siły politycznej?


Foto pixabay.com

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (22)

robbo2krobbo2k
+1
Wrzucanie kart do skrzynek, karty znikna ludzie nie zagłosują. bez potwierdzenia odbioru to jest jakis zart. (2020-04-07 10:55)
TOM1TOM1
+1
Tak szykuje sie zmiana siły politycznej! Na totalitaryzm! (2020-04-07 11:14)
szarmaszarma
+1
robbo2k , Nie nie śnisz to państwo pisowskie rządzone przez jednego starego człowieka , który jest chory na władzę i nie jesteś w Chile gdzie rządziłAugusto Pinochet .Jesteś w Polsce gdzie bez żadnego oporu ze strony społeczeństwa zabiera się demokrację , demokrację którą tak ciężko wywalczyliśmy. Plan Kaczyńskiego był prosty najpierw skłócić naród a potem zrobić to co robi . Nawet kiedy rządziło PZPR naród był razem , przeciwko władzy .Zobaczymy w jakim obozie politycznym skończymy.(2020-04-07 11:20)
TOM1TOM1
+1
Tak, wracamy do tego co bylo przed 89 rokiem prokurator Piotrowicz wraca i wcale mnie to nie dziwi, bo na życzenie społeczeństwa... WELCOM TO PRL :-) (2020-04-07 11:23)
TOM1TOM1
0
Ta dla wszystkich spiących do południa WELCOM TO PRL... https://natemat.pl/305033,emilewicz-straszy-polakow-stanem-nadzwyczajnym-dziwne-slowa-w-radiu-zet?fbclid=IwAR1WYQupR7hlgeA_8DMlQnJVcQylPGzeOPWaxSjaFftbMEhs-YX7Nr7TXe0 (2020-04-07 11:39)
TOM1TOM1
0
Kiedyś pewien kontrowersyjny biznesmen Pan Zbigniew Stonoga ocenil i nazwał nas odpowiednio jakim jesteśmy narodem zresztą bardzo trafnie, jeszcze na youtubie można posłuchać... Ja sie sytuacji nie dziwie tego spoleczeństwo sami chcieliście. Byla demokracja można bylo z niej korzystać... tym optymistycznym akcntem podsumuje wątek jeszcze może będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie... :-) (2020-04-07 11:58)
TOM1TOM1
0
Jest jeszcze na youtubie więc jest jeszcze demokracja... :-) "STONOGA ft Desireless Voyage Voyage REMIX" (2020-04-07 12:09)
szarmaszarma
+2
Tom1 gdyby na youtub miał wpływ kaczyński to tej witryny już dawno byś nie oglądał , bo i po co . Bo jezeli kaczyński jeszce do niedawna nie miał nic oprócz kota ( kart kredytowych , tel. komórkowego itd ) to i na 100 % o komputerze nie ma pojęcia. Za to maochronę za 100 tysięcy miesięcznie. A czego On się boi jak lepszy sort go tak kocha a ten gorszy ma ucięte skrzydła. (2020-04-07 13:46)
TOM1TOM1
0
My mamy wplywPIS zmusza nas do łamania prawa i ryzakuje naszym zdrowiem kiedyś za to zaplacą przed Trybunałem. Musimy zrobić wszystko żeby przegrali te wybory, nawet na ich nielegalnych zasadach, a przegrają ! ! ! Co ja proponuje? Głosuj! Fotografuj swój głos i siebie ,wrzucaj gdzie to jest możliwe w internecie pisząc Głosuje ryzykując własnym i innych zdrowiem przeciw dyktaturze ! (2020-04-07 13:48)
TOM1TOM1
0
I Uwaga chcemy odsunąć ten zbrodniczy system od władzy niech każdy głosuje zgodnie z własnymi poglądami... A wiec jesteś prawicowcem głosuj na konfederacje-Krzysztof Bosak, jesteś lewicowcem głosuj na lewice-Robert Biedroń sprawy ideologiczne na czas wyborów do kieszeni Musimy odsunąć system od władzy! I pamietaj fotografuj swoj głos jako dowód! (2020-04-07 14:25)
TOM1TOM1
0
Uwaga bo to również wazne Nigdy i Bezwzględnie nie przyjmuj od policjanta mandatu za wyjście z domu i żądaj skierowania wniosku do Sądu NIE DAJ SIE OKRADAĆ ! ! ! (2020-04-07 15:22)
robroyrobroy
0
@TOM1-nie wiem czy Biedroń czy Bosak są gotowi,wątpię,oni dopiero zapisują się w pamięci ludzi,inwestują,a co do drugiego wpisu-masz rację,nie przyjmować mandatu za bycie na ulicy jeżeli nie ma się kwarantanny (2020-04-07 17:27)
robroyrobroy
0
no w to to trudno uwierzyć nie słyszałem (2020-04-07 20:01)
szarmaszarma
0


robroy w/g mnie to TOM1 dał tylko przykład . Ja z kolej nawołuję aby głosować tylko nie na Dudę.Każdy inny będzie lepszy , bo będzie samodzielny. (2020-04-07 21:11)
TOM1TOM1
0
Ale czy idac nawet do skrzynki pocztowej nie narażamy sie przypadkiem... Bo to trochę zmienia postać rzeczy, jesli ta władza te wybory przeprowadzi, to może odpowiadać przed trybunałem i to nawet o zbrodnie przeciw ludzkości...jesteśmy w czasie epidemii...

Art. 160 § 1.kk "Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3." (2020-04-07 21:18)
max-tonmax-ton
0
Inna spraw to oświadczenia wyborców z danymi osobowymi składane wraz z kartą do głosowania które w razie kradzieży mogą stanowić poważne zagrożenie dla wyborców.

A do tych co pszą o wyborach na słe to woli wyjaśnieia, czy jest możliwość przełożenia termiów wyborów? otóż nie, te ich krzyki o stanie wyjątkowym, tatalna głupota bowiem wprowadzenie Stanu Wyjątkowego było by nie zgodnre z Konstytucją dla tych to tak zawsze zaciekle powoływują się na Konstytucję, bowiem Stan Wyjątkowy nie wprowadza się z tytułu przesunięcia wyborów, to jest tylko efekt lecz wtedy kiedy wyczerpano wszelkie możliwe środki prawne i nie udało się opanować sytuacji, a póki co ustawy i rozporządzenia wystarczą więc niema możliwości prawnej ani potrzeby wprowadzania takiego stanu. (2020-04-08 00:38)
pola-halekpola-halek
0
Tja, Biedroń samodzielny,buahah.Nie wiem kto wybiera tych ludzi. Nie bronie PO ,ale gdyby rządziło to byście dopiero płakali.Poczytajcie Konstytucje jak to jest z wyborami i stanem nadzwyczajnym to pogadamy.pozdro (2020-04-08 08:34)
ciacho1ciacho1
0
W/g mnie to jest jescze jedno niebezpieczeństwo .Kiedyś głos wrzucałeś do urny i nikt nie wiedział kogo popierasz albo , że nikt Ci nie odpowiada. Dzisiaj władza przy takim sposobie wyborów będzie Twoje poglądy miała podane na tacy . A wtedy Ty lub Twoje dzieci mogą mieć kłopoty na każdym polu . Po drugie to złamanie prawa o tajemnicy danych . (2020-04-08 09:04)
GrabiecGrabiec
0
Co ty max-... wypisujesz o stanie wyjątkowym. Powinien być wprowadzony stank lęski żywiołowej ze względu na pandemię. Ustawa o chorobach zakźnych i zagrożeniu "epidemii"

w tym przypadku nie ma zastosowania.Rozporządzenie ministra zdrowia wykracza poza konstytucyjne uprawnienia./ prawa obywateli. Na jakiej podstawie jest wojsko na ulicach i ma pilnowć skrzynki wyborcze. Wybory nie powiny się odbyć stan taki można przesuwać do czasu kiedy będzie to możliwe. Możliwym jest uzyskanie publicznego poeozumienia z opozycją . PIS i Rżąd niech się zajmie przede wszystkim gospodarką / suweren może w przyszłosci przygotować taczki./ (2020-04-08 09:12)
wbienkowbienko
0
@max-ton,nie mieszajmymyślowodwóch różnych systemów walutowych.Nie bądźmyPeweksami.

Nikt nie chce wprowadzić stanu wyjątkowego. Wszyscy mówią o stanie klęski żywiołowej, a to trochę coś innego. W tej chwili ograniczenia swobód obywatelskich, które mogą być stosowane w stanach nadzwyczajnych są stosowane na dużą skalę. Tylko że z tych ograniczeń można korzystać tylko wtedy, gdy obowiązuje stan nadzwyczajny. Wprowadzanie zatem ich w życie bez ogłoszenia takiego stanu jest wbrew Konstytucji. Białe jest białe. Stan nadzwyczajny dostarcza narzędzi do sprawowania władzy w jego okresie, ale nie wszystkie muszą być zastosowane. Narzędzi tych nie można stosować bez stanu nadzwyczajnego – bo to jest nadużywanie prawa. Czarne jest czarne. Słowa minister Emilewicz o wojsku na ulicach i likwidacji wolności prasy/słowa to czyste bredzenie i zjawiskowa ignorancja. Strach przed zmasowanymi odszkodowaniami jest również pozbawiony podstaw w świetle obowiązującego prawa o stanach nadzwyczajnych.

Bez względu na stan nadzwyczajny potrzebne są działania osłonowe dla gospodarki i obywateli. Tu widać, że bardziej opłaca się długotrwale generować skomplikowane procedury „tarczy antykryzysowej” niż pójść prostą drogą wzorem innych krajów europejskich. Dylemat aparatu propagandy - jak pokazać, że pomaga się tak wielu pomagając tak niewielu. Niestety, krainą mlekiem i miodem płynącą nasz kraj w obliczu klęski żywiołowej jednak się nie okazał, ale tego od TVPIS się nie dowiesz.

Litera prawa nie jest drogowskazem monowładzy PiS, któraż to władza po swojemu jest w stanie wszystko zinterpretować, metodą bolszewicką przegłosować i „MABENĄ” propagandową przeinaczyć. Bo nikt im nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne.

Zamiast, tak jak pozwala prawo i nakazuje potrzeba chwili, wprowadzić stan klęski żywiołowej i w oparciu o jego przepisy w parlamentarnym dialogu szukać rozwiązań osłonowych, sposobu przełożenia terminów wyborów, matur, egzaminów ósmoklasistów i wakacji podatkowych, reorganizacji pomocy społecznej (DPS-ów, domów dziecka, jednostek opiekuńczych), bieżącego zaopatrzenia szpitali i zwiększonej ochrony służb medycznych – kombinują jak umacniać swoją władzę. Do czasu. (2020-04-08 11:33)
robroyrobroy
0
tempo maja jak Usain Bolt,żeby przygotować poprzednią ustawę liczącą blisko 179 stron z objaśnieniami o co chodzi też mającą 172 strony-nie wydano jeszcze poprawek do poprawek pewniw też 150 stron,już pociągneli nowe ustawy,Bosak nie nadąża czytać,jak pewnie żaden z posłów,ale tekst rekomendowany i trzeba podnieść rękę i nacisnąć przycisk (2020-04-08 19:31)
first-onefirst-one
+2
W d..pie mam PiSSowskie wybory,

do koperty nasram i niech sobie piSSowskie kacyki szukają krzyżyka dla Du.y (2020-04-09 00:30)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy