Wybory do Europarlamentu w Sochaczewie - WYNIKI

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wybory do Europarlamentu w Sochaczewie - WYNIKI Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

W naszym powiecie zdecydowane zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego odniosło Prawo i Sprawiedliwość, ale indywidualnie najwięcej głosów zdobył Mirosław Adam Orliński z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

Podajemy wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w powiecie sochaczewskim według danych przekazanych dziś rano przez Państwową Komisję Wyborczą. Przy frekwencji wynoszącej 19,36 % największe poparcie uzyskało PiS, na które zagłosowało 4502 mieszkańców (35,74 %), na drugim miejsce uplasowało się PSL z wynikiem 2827 głosów (22,45 %), na trzecim PO 2565 (20,37 %). Dobry wynik PSL niewątpliwie jest efektem startu w wyborach sochaczewianina Mirosława Adama Orlińskiego, który  spośród wszystkich kandydatów zdobył największą liczbę głosów 2279.

 

POWIAT SOCHACZEWSKI 

Wyniki głosowania wg stanu na 2014-05-26 

Liczba uprawnionych: 67 450

Liczba wydanych kart i wysłanych pakietów wyborczych: 13 058

Liczba ważnych kart: 13 057

Frekwencja wyborcza: 19.36%

Liczba głosów ważnych: 12 595

% ogólnej liczby głosów: 96.45%

 

Wyniki głosowania w podziale na komitety wyborcze – podajemy kolejność według liczby zdobytych głosów

  1. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 4 502,  35.74 %
  2. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, 2 827,  22.45 %
  3. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, 2 565, 20.37 %
  4. Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke , 926, 7.35 %
  5. Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy  699, 5.55 %
  6. Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro  liczba głosów 372, 2.95 %
  7. Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch 311, 2.47 %
  8. Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina 261, 2.07 %
  9. Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy 132, 1.05%

Liczba głosów oddanych na poszczególnych kandydatów - podajemy po trzy najlepsze wyniki:

Prawo i Sprawiedliwość

  1. JASIŃSKI Wojciech Stefan  1 921 głosów
  2. KUŹMIUK Zbigniew Krzysztof 1 133  głosów
  3. GOSIEWSKA Małgorzata Maria 889 głosów

Platforma Obywatelska

  1. PITERA Julia Teresa 1 601  głosów
  2. KOZŁOWSKI Jacek  588 głosów
  3. RUSINOWSKA Beata Małgorzata  145 głosów

Polskie Stronnictwo Ludowe

  1. ORLIŃSKI Mirosław Adam 2 279 głosów
  2. KALINOWSKI Jarosław 364 głosów
  3. STRUZIK Adam Krzysztof 120 głosów

Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke

  • KORWIN-MIKKE Katarzyna Izabela 247 głosów
  • SZPANELEWSKI Krzysztof  492 głosy
  • WYRZYKOWSKI Paweł Stanisław 42 głosy

MIASTO SOCHACZEW – wyniki w kolejności według liczby zdobytych głosów

frekwencja: 21.08 %

  1. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość  1 952 głosów, 32.17 %
  2. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 1 674  głosów, 27.59 %
  3. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 1 051 głosów, 17.32 %
  4. Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy 436 głosów, 7.19 %
  5. Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 426 głosów, 7.02 %
  6. Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch 197 głosów, 3.25 %
  7. Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 146 głosów, 2.41 %
  8. Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina 123 głosy, 2.03 %
  9. Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy 63 głosy, 1.04 %


GMINA SOCHACZEW

frekwencja 18,25%

  1. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 487 głosów, 35.37 %
  2. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 454 głosów, 32.97 %
  3. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 174 głosy, 12.64, %
  4. Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 108 głosów, 7.84 %
  5. Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy, 50 głosów, 3.63 %
  6. Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 43 głosy, 3.12 %
  7. Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina 24 głosy, 1.74 %
  8. Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch 21 głosów, 1.53 %
  9. Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy 16 głosów, 1.16 %

                                  

GMINA MŁODZIESZYN

frekwencja 15,39 %

  1.  Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 249 głosów, 37.67 %
  2. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 211 głosów, 31.92%
  3. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 78 głosów, 11.80%
  4. Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 38 głosów, 5.75%
  5. Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro  34 głosów, 5.14%
  6. Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy 18 głosów, 2.72%
  7. Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina 13 głosów, 1.97%
  8. Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch 12 głosów, 1.82%
  9. Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy 8 głosów, 1.21%

 

GMINA BROCHÓW

frekwencja 13,87

  1. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 191 głosów, 40.38%
  2. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 108 głosów, 22.83%
  3. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 79  głosów, 16.70%
  4. Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy 25, 5.29%
  5. Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 22 głosy 4.65%
  6. Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 17 głosów, 3.59%
  7. Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina 11 głosów, 2.33%
  8. Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy 12 głosów, 2.54%
  9. Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch 8 głosów, 1.69 %

 

Gmina Iłów

frekwencja 17,49% 

  1. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 372 głosy, 44.08%
  2. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 300 głosów, 35.55%
  3. Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 46 głosów, 5.45%
  4. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 39 głosów,  4.62%
  5. Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy 38 głosów, 4.50%
  6. Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 26 głosów, 3.08%
  7. Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch 10 głosów, 1.18%
  8. Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina 7 głosów, 0.83%
  9. Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy 6 głosów, 0.71%

 

Gmina Rybno

frekwencja 18,76% 

  1. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 218 głosów, 43.78%
  2. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 164 głosów, 32.93%
  3. Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 45 głosów, 9.04%
  4. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 30 głosów, 6.02%
  5. Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 15 głosów, 3.01%
  6. Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy 13 głosów, 2.61%
  7. Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy 6 głosów, 1.20%
  8. Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch 5 głosów, 1.00%
  9. Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina 2 głosy, 0.40%

 

Gmina Nowa Sucha

frekwencja 16,86% 

  1. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 307 głosów, 36.63%
  2. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 234 głosy, 27.92%
  3. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 121 głosów, 14.44%
  4. Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 67 głosów, 8.00%
  5. Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy 39 głosów, 4.65%
  6. Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina 32 głosy, 3.82%
  7. Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 26 głosów, 3.10%
  8. Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch 12 głosów, 1.43%
  9. Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy 0    0.00%

 

Gmina Teresin

frekwencja 21,41% 

  1. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 813 głosów, 44.28%
  2. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 370 głosów, 20.15%
  3. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 218 głosów, 11.87%
  4. Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 174 głosy, 9.48%
  5. Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy 80 głosów, 4.36%
  6. Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 65 głosów, 3.54%
  7. Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina 49 głosów, 2.67%
  8. Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch 46 głosów, 2.51%
  9. Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy 21 głosów, 1.14%

 



 

 



5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

robroyrobroy
0
Gosiewska Małgorzata-czarna wdowa,katoliczka odbijająca męża innej kobiecie-dozwolone ale nie każdemu,amen!
(2014-05-26 22:33)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy