Wybory parlamentarne 2019 – liderzy list wyborczych

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wybory parlamentarne 2019 – liderzy list wyborczych  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

13 października Polacy pójdą zagłosować. Partie oraz koalicje podają swoich kandydatów. Nie wszystkie jednak mają gotowe listy, a jedynie liderów, którzy będą ich reprezentować. 


Najszybciej z utworzeniem list kandydatów do wyborów w całej Polsce uporał się PiS, kolejne ugrupowania są w fazie tworzenia pełnych list. Wiadomo jednak już kto wystartuje z pierwszych miejsc w danych okręgach. Powiat sochaczewski znajduje się w okręgu nr 16, a do rozdania będzie 10 mandatów. 


Do wyborów wspólnie pójdą PSL wraz z Kukiz 15 i tu kandydatami w okręgu nr 16 będą Piotr Zgorzelski (PSL) oraz Adam Mirosław Orliński z nr 2 (PSL). 


Kolejnym komitetem wyborczym jest SLD, Wiosna oraz Razem, która startuje pod szyldem Komitet Wyborczy Lewica. Tu w czołówce znajdują się Arkadiusz Iwaniak (SLD). 


Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Zieloni będą startowały wspólnie, a z jej list do Parlamentu znajdą się w naszym okręgu Marcin Kierwiński (KW PO) z numerem jeden. Kandydatów z listy PiS podajemy w newsie https://e-sochaczew.pl/n/wybory-parlamentarne/62167 .


O dalszych kandydatach będziemy informować na bieżąco. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

robroyrobroy
0
. (2019-08-19 19:46)
first-onefirst-one
0
Ciemny lud zagłosuje na pisowszczynę, bo 500 plus dostali. (2019-08-20 05:09)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy