Wybory prezydenckie 2020 - powiat sochaczewski już przygotowany

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wybory prezydenckie 2020 - powiat sochaczewski już przygotowany Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. W dniu 23 marca powołano okręgowe komisje wyborcze. To wydarzenie, które dla wielu z nas ma niewątpliwie charakter rodzinnej wizyty w lokalach wyborczych powinno pozostać pod wielkim znakiem zapytania. Jednak tak się nie dzieje.

 


Jak informuje Urząd Miasta Sochaczew - Do 5 kwietnia utworzone zostaną obwody głosowania w zakładach leczniczych i domach pomocy społecznej, a do 10 kwietnia wyborcy poinformowani o numerach i granicach obwodów głosowania a także siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach przystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych. Do tego dnia można również zgłaszać kandydatów na członków komisji wyborczych. Do 19 kwietnia samorządy sporządzą spisy wyborców. Do 25 kwietnia wyborcy niepełnosprawni zgłaszają zamiar głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek w alfabecie Braille’a.


I oczywiście będzie trwać kampania wyborcza - Audycje wyborcze nadawane będą w mediach publicznych od 25 kwietnia do 8 maja. Tu warto nadmienić, że taka kampania powstaje przy udziale całej grupy specjalistów, dodatkowo trzeba to nagrać, złożyć i wyemitować, to też ciężko zrobić w pojedynkę. A przecież rząd od 25 marca najmarniej do 11 kwietnia wprowadza ograniczenia gromadzenia się do 2 osób. Ja rozumiem, że musimy pracować, ale to są dodatkowe czynności zawodowe. 


Zachodzi wobec powyższego pytanie - Czy zakaz masowych imprez, wydarzeń kulturalnych, sportowych choćby na terenie miasta Sochaczew do końca czerwca br. jest zasadny skoro mieszkańcy ruszą do wyborów już 10 maja? A przecież do tej pory zachęcaliśmy do udziału jak największą liczbę osób. Czy przy dużym odsetku osób uda się rzeczywiście utrzymać rygor sanitarny? Czy po każdym dotknięciu drzwi, kartki z podpisem, urny będziemy świadkami dezynfekcji?


Oby...oby...


 

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

zbigniew15zbigniew15
+1
Obawiam się, czy uda się zebrać odpowiednią ilość członków komisji wyborczych jeżeli na wniosek prezesa Jarosława mają chodzić z urnami do domów wyborców przebywających na kwarantannie (2020-03-24 15:34)
JacekJacek
0
"Po trupach do celu" to sprawdzona PiSowska metoda... Kiedyś do celów politycznych wykorzystywali katastrofę smoleńską, teraz chcą ugrać na epidemii (2020-03-24 19:30)
robroyrobroy
0
macie przestrzegać zaleceń,siedzieć w domu,nie wolno wyjść na spacer do lasu,,nawet Jaruzel dawał więcej swobody w stanie wojennym,no ale jak nie ma się pomysłu jak opanować ten badziew,nie ma testerów,chorych przyjmuje się w namiociku -wtedy ogłaszamy-siad na doope w domu,oglądać TVP-bo 30.000 zł kary

http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000052201.pdf (2020-03-25 06:55)
robroyrobroy
0
. (2020-03-25 07:31)
szarmaszarma
+2
tylko idiota zgodzi się być w komisjach wyborczych . I co z tego ,że zapłacą nawet po 600 zł ,jak trumna kieszeni nie ma. (2020-03-25 09:54)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy