Wybory prezydenckie 2020 - samorządowcy z Teresina mówią NIE

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wybory prezydenckie 2020 - samorządowcy z Teresina mówią NIE Radni i rady samorządowe sochaczew

Wybory prezydenckie w pierwszej turze mają się odbyć 10 maja br. Wiele samorządów jednak ma obawy przed ich organizacją w tym czasie. Jednym z nich są samorządowcy z gminy Teresin. 


Jak informują na stornie gminy - Samorządowcy Gminy Teresin popierają stanowisko Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie zaniechania wyborów i referendów w stanie epidemii koronawirusa w Polsce. Życie i zdrowie mieszkańców ponad wszystko.


Stanowisko Związku w sprawie zaniechania wyborów i referendów w stanie epidemii koronawirusa w Polsce przedstawiają się następująco:

Mając na uwadze zdrowie i życie Mieszkańców naszych gmin, Zarząd Związku wnioskuje o zaniechanie wyborów Prezydenta RP zaplanowanych na 10 maja 2020 r., jak również innych wyborów uzupełniających do różnych poziomów samorządu terytorialnego oraz organizacji referendów. 
W stanowisku Związek podkreśla, że administracja samorządowa w poczuciu współodpowiedzialności za zdrowie i ochronę wyborców oraz wszystkich pracujących przy wyborach, w obecnym stanie epidemii, nie widzi możliwości przeprowadzenia wyborów prezydenckich w dniu 10 maja 2020 r. i innych możliwych wyborów lokalnych jest praktycznie niewykonalne. 
Gdyby termin wyborów był utrzymany istnieje duże prawdopodobieństwo trudności skompletowania komisji wyborczych, ich przeszkolenia, zabezpieczenia ochrony komisji i samych wyborców, itp.


Czy zatem rząd weźmie pod uwagę głosy płynące z lokalnych samorządów oraz związków? 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

hubertus63hubertus63
0
Popieram stanowisko Radnych Gminy Teresin zdrowie i życie ludzi jest najważniejsze.

Przychodzi mi na myśl takie hasło:

"Jeśli nie chcesz znaleźć się w urnie nie idź do urny" (2020-03-26 21:33)
JacekJacek
0
W Polsce w tej chwili mamy realnie stan wyjątkowy ale bez formalnego stanu wyjątkowego. Dlaczego rząd nie wprowadził stanu wyjątkowego? Bo musiałby przesunąć wybory... Po trupach do celu... (2020-03-27 00:09)
boniekboniek
0
Ale was wkurza to, że rząd zajmuje się ważniejszymi rzeczami niż termin wyborów. Brawo rząd niech powkurza jeszcze opozycję. Powiedzieli "na przesunięcie terminu wyborów jest jeszcze czas są teraz rzeczy ważniejsze", ale nie opozycja po trupach i na siłe chce przesunięcia terminu, nic się teraz nie liczy, nie zdrowie, nie życie tylko termin wyborów,

niech wygra Kidawa ha ha ha

- reporter - co to jest opłata prolongacyjna?

- Kidawa - no bo wie Pan ja nie jestem dobra z ekonomii ... ha, ha, ha (2020-03-27 05:27)
boniekboniek
0
Ale was wkurza to, że rząd zajmuje się ważniejszymi rzeczami niż termin wyborów. Brawo rząd niech powkurza jeszcze opozycję. Powiedzieli "na przesunięcie terminu wyborów jest jeszcze czas są teraz rzeczy ważniejsze", ale nie opozycja po trupach i na siłe chce przesunięcia terminu, nic się teraz nie liczy, nie zdrowie, nie życie tylko termin wyborów,

niech wygra Kidawa ha ha ha

- reporter - co to jest opłata prolongacyjna?

- Kidawa - no bo wie Pan ja nie jestem dobra z ekonomii ... ha, ha, ha (2020-03-27 05:28)
karol-markiewiczkarol-markiewicz
0
Panie Jacku

Proszę jeszcze raz przeczytać co Pan naskrobał cyt.,,W Polsce w tej chwili mamy realnie stan wyjątkowy ale bez formalnego stanu wyjątkowego”, bo mam wrażenie, że pisze Pan o rzeczach o których nie ma bladego pojęcia. Wie Pan z czym się wiążę stan wyjątkowy? Cyt. ,,Według prof. Huberta Izdebskiego, z art. 233 Konstytucji wynika, że stan wyjątkowy oznacza możliwość ograniczenia konstytucyjnych wolności i praw człowieka i obywatela w stopniu znacznie większym, niż stan klęski żywiołowej.

- Ustawa o stanie wyjątkowym, do czego upoważnia Konstytucja, umożliwia np. obok zawieszenia działalności edukacyjnej, szeroki zakres użycia broni palnej przez władze, zaniechanie działania zrzeszeń, zakazanie akcji protestacyjnych, odosobnienie pełnoletnich osób, cenzurę prewencyjną i kontrolę korespondencji – tłumaczy profesor (https://www.prawo.pl/samorzad/stan-wyjatkowy-wprowadzilby-wieksze-obostrzenia-praw-i-wolnosci,498788.html)”.

Nie wchodząc już w głębszą dyskusję i to czy stan wyjątkowy jest zasadny czy nie, najgorsze w tym wszystkim jest to, że ludzie piszą na tematy o których nie mają zielonego pojęcia. Gdyby choć 10% obrońców Konstytucji RP znało w stopniu umiarkowanym powyższy akt, to może dyskusja na tematy dotyczące sądownictwa byłaby bardziej merytoryczna. (2020-03-27 09:33)
wbienkowbienko
0
@karol-markiewicz

A stan klęski żywiołowej byłby wystarczający? Czy ten również jest zbędny w obecnej sytuacji? Dla ułatwienia podam, że żywioł dotyczy terenu całego kraju i związany jest z pandemią covid-19. Od rana do wieczora wszystkie media informują, że stan w którym się znaleźliśmy jest wyjątkowy. Nie było podobnej skali zagrożenia epidemicznego w najnowszej historii niepodległej Polski. Mało kto przewidywał realność takiego typu zagrożenia w takiej skali. Tworzący ustawodawstwo mieli raczej na uwadze doświadczenia grudnia ’70, stanu wojennego, wzrostu niepokojów społecznych i powodzi stulecia, a nie malutkiego wirusa (jak ospa we Wrocławiu w 1963) - sprawcy epidemii lokalnej o pandemii nie wspominając.Stan pandemii - niespotykany, nadzwyczajny, wyjątkowy, klęski żywiołowej i zapaści gospodarczej. I nikt o zdrowych zmysłach nie jest w stanie określić kierunku rozwoju, czasu trwania i ostatecznych skutków tej sytuacji. Nie da sie uznawać tego co obecnie mamy stanem normalnym. Ot takie dywagacje semantyczne.

Nowe czasy – nowe wyzwania.

Ale i one nie upoważniają do łamania prawa metodami bolszewickimi przez partię rządząca w celu zachowania władzy – vide nocne obrady Sejmu RP. (2020-03-28 17:23)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy