Zaloguj się do konta

Wybory Samorządowe 2014 w Sochaczewie – kandydaci i komitety

Redakcja
2014-09-05
Radni i rady samorządowe

Znamy pierwsze Komitety Wyborcze utworzone na terenie powiatu sochaczewskiego i zarejestrowane w Płocku oraz listę kandydatów na burmistrza naszego miasta.

 

Znamy kandydatów na burmistrza Sochaczewa

Poniżej podajemy nieoficjalną listę kandydatów na burmistrza miasta Sochaczew w następnej kadencji samorządowej. Jest mało prawdopodobne, by uległa ona zmianie, choć pamiętajmy, że termin zgłaszania kandydatów na burmistrzów i wójtów upływa 17 października br. 

- Bogumił Czubacki (kandydat na burmistrza Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej)

- Przemysław Gaik (kandydat na burmistrza Przyjaznego Samorządu)

- Piotr Osiecki (kandydat na burmistrza Sochaczewskiego Forum Samorządowego)

- Urszula Pawlak (kandydatka na burmistrza Porozumienia Obywatelskiego Sochaczew)

- Tomasz Połeć (kandydat na burmistrza Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej)

Wiemy też już, że Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi swojego kandydata. Poseł Maciej Małecki w rozmowie z nami zaprzeczył jakoby (jak spekulowano dotychczas) miał wziąć udział w wyborach. Powiedział też, że PiS poprze kandydaturę Piotra Osieckiego.

  

Komitety Wyborcze

Do Komisarza Wyborczego w Płocku zgłoszono już 15 lokalnych komitetów z terenu powiatu sochaczewskiego, które wystartują w Wyborach Samorządowych 16 listopada 2014 r. Oto ich lista (stan na 03.09.2014)

Miasto Sochaczew:

- Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Obywatelskie Sochaczew (KWW POS), pełnomocnik wyborczy Ireneusz Kisiołek, pełnomocnik finansowy Mariusz Frej;

- Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej (KWW Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej), pełnomocnik wyborczy Janusz Ciura, pełnomocnik finansowy Jadwiga Sobala;

- Komitet Wyborczy Wyborców Przyjazny Samorząd (KWW Przyjazny Samorząd), pełnomocnik wyborczy Aneta Ligner, pełnomocnik finansowy Mariusz Malicki – to nowa formacja wyborcza na terenie Sochaczewa, tworzą ją między innymi przedstawiciele stowarzyszeń Przyjazne Miasto Sochaczew, Ruch Obywatelski – Teraz Sochaczew, Kobiety FB oraz członkowie lokalnej Platformy Obywatelskiej;

- Komitet Wyborczy Wyborców Sochaczewskie Forum Samorządowe (KWW Sochaczewskie Forum Samorządowe), pełnomocnik wyborczy Wiesław Sowa, pełnomocnik finansowy Patrycja Cinkusz.

Gmina Teresin

- Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni z Gminy Teresin (KWW Bezpartyjni z Gminy Teresin), pełnomocnik wyborczy Tadeusz Mońka;

- Komitet Wyborczy Wyborców Niezależni Plus Zdrowie (KWW Niezależni Plus Zdrowie), pełnomocnik wyborczy Dariusz Gałecki;

- Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Teresin (KWW Nasz Teresin), pełnomocnik wyborczy Łukasz Filipek;

Gmina Brochów

- Komitet Wyborczy Wyborców  Tradycja i Przyszłość (KWW T i P), pełnomocnik wyborczy Monika Matwiejczuk;

- Komitet Wyborczy Wyborców Piotr Szymański (KWW Piotr Szymański), pełnomocnik wyborczy Eliza Wieczorek;

Komitet Wyborczy Wyborców Rozwój (KWW Rozwój), pełnomocnik wyborczy Jacek Słomka.

Gmina Młodzieszyn

- Komitet Wyborczy Wyborców Moniki Pietrzyk – Połubińskiej (KWW Moniki Pietrzyk – Połubińskiej), pełnomocnik wyborczy Artur Połubiński;

- Komitet Wyborczy Wyborców Rozwoju Gminy Młodzieszyn (KWW Rozwoju Gminy Młodzieszyn), pełnomocnik wyborczy Wiesława Bryńska.

Gmina Sochaczew

- Komitet Wyborczy Wyborców Duranów (KWW Duranów), pełnomocnik wyborczy Barbara Rybka;

Gmina Rybno

- Komitet Wyborczy Wyborców Rybno – Dobro Gminy (KWW Rybno – Dobro Gminy), pełnomocnik wyborczy Elżbieta Zydlewska.

 Gmina Nowa Sucha

- Komitet Wyborczy Wyborców Bzura 2014 (KWW Bzura 2014), pełnomocnik wyborczy Alina Żywicka


Oczywiście w wyborach samorządowych na terenie naszego powiatu mogą wziąć też udział, i będą brały, komitety o ponadlokalnym zasięgu i zarejestrowane „wyżej”, jak Mazowiecka Wspólnota Samorządowa czy Prawo i Sprawiedliwość, które na pewno niebawem przedstawią pełne listy swoich kandydatur do rad powiatu, miasta i gmin.


figa

Opinie (11)

robroy

nie wykluczył kandydowania Pan Adam Orliński a nie ma go,Struzik jemu lepszą fuchę załatwił [2014-09-06 11:31]

Irekis

W zbliżających się wyborach samorządowych KWW Porozumienie Obywatelskie Sochaczew reprezentowane przez Panią Urszulę Pawlak życzy Wszystkim Mieszkańcom Powiatu Sochaczewskiego, aby biorąc udział w demokratycznym głosowaniu i oddając swój niezwykle ważny głos na wybranego przedstawiciela. Byli pewni, że to właśnie ta osoba spełni ich marzenia o budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i lepszego kawałka świata na naszej pięknej kochanej ziemi mazowieckiej. Wszystkim komitetom życzymy jak największej ilości oddanych na nich głosów i osiągnięcia sukcesu wyborczego.

 

Pełnomocnik KWW POS Irek Kisiołek [2014-09-06 15:05]

dragon36

własnie o to chodzi by osoba na która głosujemy spełni nasze oczekiwania ,farbowanym lisom i bajkopisarzom mówimy NIE. [2014-09-06 15:09]

Daniel5

Niestety lista kandydatów na burmistrza to dla mnie porażka.

1. Bogumił Czubacki.........to już było, z zastępcą Jerzym Ż. to ten tandet zbudował nam kanalizację. Ogólnie marazm

2.Przemysław Gaik ......Ma dostęp do dobrego towaru, bo na trzeźwo takich głupot nie można pisać.

3.Piotr Osiecki..........Powinien pracować w reklamie albo zostać ministrantem. Ogólnie porażka.

4.Urszula Pawlak.......Pamiętam obijała się po radiach fama z Gaikiem i Żelichowskim a kto się z kim zadaje ,takim się staje. Przypomina mi Julię (nic nie mogę) Piterę.

5.Tomasz Połeć......Kojarzy mi się z mało wiarygodnym dziennikarstwem, a na tym stanowisku muszą być wiarygodni i odpowiedzialni kandydaci. 

Brakuje mi tu kogoś nowego, z głową na karku.

[2014-09-06 22:22]

tadeusz

16 listopada 2014 r. będzie dniem w którym uwolnimy się od ludzi którzy zafundowali nam najdroższe ścieki i wodę !!!

16 listopada to będzie dzień w którym uwolnimy się od ludzi którzy zadłużyli obligacjami nasze miasto na następne 12lat !!!

16 listopada to będzie dzień w którym damy sobie szanse przywrócenia cen wody i ścieków sprzed rządów obecnego złego burmistrza !!!

Już 16 listopada Pominiemy ludzi ubrudzonych w Magistrackie towarzystwo ''zatrudniaczy rodziny'' za nasze, moje i twoje pieniądze!!!

16 listopada Uwolnimy się od ludzi wycinających nasze piękne sochaczewskie drzewa !!!

[2014-09-06 22:51]

Router

tadeusz nie spamuj,zapewne lista jeszcze się powiększy ,jak na razie to faktycznie nie ma tu w kim wybierać. [2014-09-07 08:28]

bandar

Nikłe prawdopodobieństwo pojawienia się kogoś nowego. Wszyscy wymienieni mają do dyspozycji albo aparat urzędniczy, albo pieniądze, albo media (przynajmniej jedno przychylne). Zauważ, że wszyscy oni mogą robić kampanię w czasie pracy. Wobec różnych układów i zobowiązań nikt im za to nie powie złego słowa.Komuś spoza układu będzie niezwykle trudno.  [2014-09-07 21:16]

Irekis

Jako pełnomocnik wyborczy KWW POS informuję, że nie jest mi znany żaden aparat urzędniczy, który miałbym do dyspozycji, ale jeżeli takowy jest to proszę o kontakt.

Pieniądze na kampanie wyborcza pochodzą tylko i wyłącznie z wpłat spersonalizowanych osób i można je wpłacać tylko i wyłącznie na konto bankowe KWW POS przelewem. Po zakończeniu kampanii zostanie ona jawnie rozliczona gdyż tego wymagają przepisy.

W chwili obecnej na koncie KWW POS jest kwota ok. 1500 zł, czyli średnia krajowa, ale mamy nadzieje, że ta kwota zwiększy się, gdyż wiele osób dopytuje się o nasz numer konta.

 Nie wiem, jakie media są przychylne KWW POS, ale jeżeli takie są to bardzo się cieszę gdyż czując powagę chwili budują lokalną demokrację w trosce o dobro ogółu a nie jednostki.

 Nie bardzo rozumiem jak można prowadzić kampanię w czasie pracy ja jestem emerytem, pełnomocnik finansowy ma swoją prywatna firmę, w której z tego, co wiem nieźle tyra, aby związać koniec z końcem a Urszula Pawlak, która prawdopodobnie wystartuje w wyborach samorządowych codziennie rano tak jak tysiące innych mieszkańców powiatu jeździ do pracy do Warszawy wracając do Sochaczewa około godziny dziewiętnastej.

Co do układu to proszę o konkrety, bo nie bardzo wiem, kto, z kim i o co się układa? Komitet Wyborczy Wyborców POS powstał, aby przywrócić obywatelskość w tym mieście. To nie jest tak ze Burmistrz czy radni są tak ważni, że ich złota aura olśniewa lud. To są słudzy ludu, którzy mają warować na straży budowania dobrobytu nie swoich i swoich kolegów czy koleżanek, ale społeczności miasta, gminy czy powiatu.

Zapraszam szanownego Pana o Nicku Bander do aktywnego udziału w kampanii wyborczej jakiegokolwiek komitetu, który jest najbliższy pana sercu, bo to nie znaczy ze przystępuję Pan do układu tylko, że wypełnia pan swój obywatelski obowiązek starając się zmieniać otaczającą nas rzeczywistość poprzez demokratyczne wybory.

Serdecznie pozdrawiam Irek Kisiołek

[2014-09-07 22:05]

zabczynski227

Do Pana IrkaCzy mógłby Pan podać dokładne dane i numer konta na które to można wpłacać pieniądze, lub gdzie takie dane mogę znaleźć.Chcąc zrobić przelew muszę mieć nr. konta dokładną nazwę odbiorcy , jak również adres siedziby. Pozdrawiam.  [2014-09-07 22:20]

tadeusz

Robert-cik został odsunięty? cóż za nie niespodzianka... pewnie szara eminencja matactwa demagogi w pokrętnej zagmatwanej nierzeczywistości politycznej za sznureczki będzie zza plecków pociągał... fe...

[2014-09-08 15:34]

Irekis

Dziękuję.Numer konta w BGŻ  podamy w tym tygodniu na stronie Porozumienia Obywatelskiego Sochaczew.  [2014-09-08 18:25]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc