Wycieczka do Arboretum i Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie.

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wycieczka do Arboretum i Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej  w Rogowie. Edukacja sochaczew

Wycieczka do Arboretum i Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej 

w Rogowie.

 

Wczesnym rankiem 14 maja 2018 r. uczniowie z klas: „0” - I oraz IV-VI wyruszyli na wycieczkę do Ogrodu Botaniczego w Rogowie.

Celem wyjazdu było poznanie flory i fauny występującej w lesie; poszerzenie słownictwa poprzez poznanie różnorodnych gatunków bylin, drzew i krzewów; pogłębianie świadomości ekologicznej wobec środowiska naturalnego oraz wyrabianie pozytywnych nawyków spędzania czasu wolnego.

Pobyt w Rogowie uczniowie rozpoczęli od spaceru z przewodnikiem po Arboretum i Alpinarium, który dał wszystkim uczestnikom możliwość poznania ciekawych gatunków drzew, krzewów oraz kwiatów rosnących na terenie ogrodu. Najbardziej wszystkich zachwyciły alejki z pięknymi okazami rododendronów (różaneczników) oraz magnolii.

Po spacerze pełnym wrażeń chętni uczniowie zakupili sobie wybrane gatunki roślin.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Lasu i Drewna, gdzie podziwiali znajdujące się tam okazy leśnych zwierząt zamieszkujących nasz kraj.

Szczególną uwagę zwrócili na bogate zbiory ptaków i owadów. Pani przewodnik w sposób bardzo interesujący przekazała uczestnikom wiele ciekawostek. Chętne osoby mogły także przeliczyć wiek drzewa. Najdokładniej to zadanie wykonała Zuzia Budek z klasy piątej.

Pobyt w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej pod kierunkiem przewodnika wzbogacił wiedzą uczniów o lesie, leśnictwie oraz ochronie przyrody.

Wycieczkę zorganizowała pani Teresa Jankowska.

Opiekunami klas „0” – I były panie: Magdalena Matusiak i Elżbieta Janas-Zarzyńska, a klas IV-VI panie: Teresa Jankowska i Jolanta Czuba.

Opracowała:

Teresa Jankowska

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Kamionie wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy