Wyciek gazu na Staszica. Ulica zablokowana

/ 11 komentarzy / 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wyciek gazu na Staszica. Ulica zablokowana Komunikaty sochaczew

Od rana ulica Staszica na odcinku między Niemcewicza a al. 600-lecia jest zablokowana. Powodem interwencji służb jest wyciek gazu. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia. W tej chwili na miejscu pracuje pogotowie strażackie, nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwają policja i straż pożarna.

 

Jak udało nam się dowiedzieć, wyciek wyczuli mieszkańcy, którzy o zagrożeniu zawiadomili straż. Na miejsce przybyła policja, straż oraz pogotowie gazowe. Po kilku godzinach zlokalizowano podłużne pęknięcie rury gazowej  w okolicach skrzyżowania z ul. Niemcewicza. W tej chwili miejsce wycieku jest zabezpieczane.

Utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Jak uspokaja policja, wyciek nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców, blokadę Staszica zastosowano, by ułatwić pracę pogotowiu gazowemu. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (11)

ciacho1ciacho1
0
No i stało się , przepychanki Osieckiego z powiatem doprowadziły do zagrożenia życia ludzi w Sochaczewie . Przypomnę tylko , że media w tej ulicy to własność miasta . I co by dała nakładka asfaltowa zrobiona prze z powiat , jeżeli wszystko to co pd ziemią to ruina , zaniedbana przez Osieckiego. Na remont mediów potrzeba co najmniej w/g mojej oceny  2 mln. pln. To dlatego Osiecki tak zwlekał , tak prowadził wojnę aby tych mediów nie robić. Oceńcie to sami. ująć. (2014-09-26 13:53)
robertmrobertm
0
Pan, czy Pani Ciacho1 jak zwykle obwinia o wszystko burmistrza. Dlaczego? Łatwo się domyśleć. Formę wypowiedzi, słownictwo itd. pomijam milczeniem. Ciacho sam sobie wystawia ocenę. 
Gazociąg nie należy do miasta - to po pierwsze. Po drugie jest nowy. Instalacje podziemne należą albo do ZWiK, albo do zakładu energetycznego.
Oba podmioty miały zabezpieczone środki na wymianę tych instalacji w trakcie ewentualnego remontu ul. Staszica. 
Miasto miało w budżecie zebezpieczone środki na remont drogi i na wymianę oświetlenia. Można to sprawdzić.
Jedynym podmiotem, który nie umieścił w tym roku w swoim budżecie ani złotówki na remont Staszica było samorząd powiatowy. 
Proszę więc nie wprowadzać mieszkańców w błąd, co czyni Pan czy Pani nieustannie. 
Robert Małolepszy (2014-09-26 14:30)
ciacho1ciacho1
0
I znów próbuje Pan zakłamać to co powinni wiedzieć mieszkańcy. Dziwię się co Pana czy raczej Panem kieruje aby normalnych ludzi wprowadzić w błąd . Przecież miasto nigdy nie miało zamiary wymienić tego co pod nakładką . Proszę przytoczyć uchwałę , która by o tym mówiła . Miasto , a bliżej Osiecki chciał partycypować w mniejszości co do nakładki , ale nigdy w/g mojej wiedzy nie podejmował tematu mediów , które co dla mnie jest nie  normalne, bo  powinno się je wymienić w czasie remontu. Proszę o decyzję lub uchwałę miasta w tym temacie . I niech Pan wreszcie mówi prawdę Nam mieszkańcom. (2014-09-26 16:04)
szarmaszarma
0
Jestem pełen podziwu dla ludzi z Sochaczewa i zastanawiam się jak długo Panie MałR. możecie Nas oszukiwać , a podziwiam Nas mieszkańców , że jeszcze nie wywieźliśmy Was na taczkach z tego miasta.Jestem przekonany , że wcześniej niż później do tego dojdzie . Wy już dawno powinniście stąd odejść , jesteście hamulcem tego miasta. I do kiedy będziecie to w tym naszym Socho nic się nie zmieni, dla Was tylko stołeczki są ważne, a nie zwykli ludzie. (2014-09-26 16:26)
lunaluna
0
Od razu zaznaczę że nie jestem za żadną z opcji politycznych ani w żadnym z zarejestrowanych komitetów wyborczych. Drodzy Państwo czytajcie ze zrozumieniem: "Gazociąg nie należy do miasta - to po pierwsze. Po drugie jest nowy. Instalacje podziemne należą albo do ZWiK, albo do zakładu energetycznego. 
Oba podmioty miały zabezpieczone środki na wymianę tych instalacji w trakcie ewentualnego remontu ul. Staszica." (2014-09-26 18:43)
użytkownik1721użytkownik1721
0
Jest to już druga poważna awaria gazociągu w tym rejonie w ciągu roku, a do trzech razy sztuka! Dobrze że mieszkam o 700m dalej:-)
(2014-09-27 15:18)
GRZECHGRZECH
0
... Jak uspokaja policja, wyciek nie
stanowi zagrożenia dla mieszkańców, blokadę Staszica zastosowano, by
ułatwić pracę pogotowiu gazowemu. "...

No to po kiego grzyba zablokowali ruch od Niemcewicza aż do 600-lecia?
Nie wystarczyło zablokować ruch do 6ki skoro problem był tuż przy Niemcewicza?
Na 5 godzin odcięto ludzi od domów na początku staszica wiedząc że nic im nie grozi.
(2014-09-27 23:26)
GizmoGizmo
0
Ciacho to też szczekający pekińczyk pana Gaika ! (2014-09-28 10:48)
GRZECHGRZECH
0
Pekińczyki bardziej chrapią niż szczekają.
(2014-09-28 11:09)
dominika80dominika80
0
No proszę, znowu się okazuje, że burmistrz czemuś winien. Nie obchodzi mnie kto jest włodarzem w mieście, gminie itd. Byle robił to co powinien i jak powinien. Ale trzeba chyba nie mieć rozumu w głowie, by obwiniać burmistrza za nieszczelność instalacji gazowej. Przecież to SIME odpowiada, a nie miasto, czy ktokolwiek inny. Obawiam się, że niektórzy myślą częścią ciała zupełnie do tego nie przeznaczoną. Zastanówcie się trochę,co gadacie. Miłego dnia (2014-09-29 07:35)
kacperskyykacperskyy
0
forum: utworzono: 2012/09/20 09:10

jak wiecie jedna z inwestycji bylo zalozenie instalacji gazowych w naszym miescie. gaz ma byc doprowadzony do mieszkam blokow itd.

mieszkancy ktorejs ulicy zaczeli czuc gaz wydobywajacy sie ze studzienki. po kilku telefonach do urzedu miasta, w koncu ktos wezwal firme zeby to skontrolowala i dzis nieoficjalnie rozmawialem z pewna osoba zaangazowana w ta sprawe. nie bede wdawal sie w szczegoly techniczne rurociagowi czy zaworow - powiem tylko ze po opowiesci tej osoby wlos mi sie zjerzyl... instalacja zostala wykonana ponizej wszelkich norm bezpieczenstwa a czym to grozilo nie musze chyba mowic.

na czyje zlecenie firma wykonala polozenie instalacji gazowej w naszym miescie? na jakiej podstawie zostala wybrana i kto odpowiada za stworzenie takiego niebezpieczenstwa???

czy jakas gazeta o tym napisala? i dlaczego nie? (2014-10-01 21:05)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy