Wydział Komunikacji Sochaczew – kolejki od 4 rano

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wydział Komunikacji Sochaczew – kolejki od 4 rano Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Wydział Komunikacji i Transportu w Sochaczewie przeżywa prawdziwe oblężenie. Ostatnie kilka tygodni to dla urzędników prawdziwy nawał pracy. 


Zmienione przepisy w sprawie rejestracji oraz zbycia i nabycia pojazdów wprowadziły niemałe zamieszanie wśród mieszkańców. Kolejki po „numerek” do okienka zaczynają się nawet o 4 nad ranem. 


Zmiany w przepisach

Osoby, które zakupiły lub zbyły pojazd po 1 stycznia 2020 roku muszą dokonać odpowiedniego zgłoszenia w ciągu 30 dni. Taki sam termin obowiązuje przy samochodach sprowadzonych z UE. Zapis ten nie dotyczy aut sprowadzonych spoza UE. Z kolei samochody, które zostały kupione bądź sprzedane przed 1 stycznia br. nie podlegają sankcjom administracyjnym.


Należy pamiętać jednak, iż brak uregulowanej sytuacji przy niezarejestrowaniu oraz wyrejestrowaniu  pojazdu może skutkować innymi konsekwencjami. Przy zatrzymaniu nas przez patrol policji i sprawdzeniu danych pojazdu, które nie zostały zaktualizowane możemy narazić się na nałożenie mandatu karnego. Umowa sprzedaży pojazdu ma również duże znaczenie, gdyż w przypadku kolizji nowego właściciela możemy być zmuszeniu do stawienia się w urzędzie w celu wyjaśnienia sytuacji. Co wiąże się z niepotrzebnym stresem. 


Jakie kary?

Ustawodawca przewiduje, iż osoby, które nie wywiążą się z obowiązków mogą ponieść kary finansowe od 200 do 1000 zł. Przy określaniu wysokości kary będą brane pod uwagę takie wytyczne jak czas przekroczenia obowiązku i tu na przykład po roku od niewywiązania się od obowiązku rejestracji bądź wyrejestrowania auta kara wyniesie 1000 zł. 

Właściciele aut sprowadzanych z zagranicy i niezarejestrowanych w ciągu 30 dni, od daty wprowadzenia do Polski a nie dokonania transakcji mogą ponieść karę w minimalnej wysokości, czyli  456 zł. 


Jeśli chodzi o sochaczewski Wydział Komunikacji i Transportu z naszych informacji wynika, iż na chwilę obecną urzędnicy obsługują około sześćdziesięciu interesantów dziennie. Są to zarówno kupujący jak i sprzedający pojazdy. 

- Jestem tu od 5 rano. To już czwarta wizyta w tym wydziale i jeszcze nie udało mi się zarejestrować samochodu. Mimo numerku nie mam pewności, że zdążę. Poprzednim razem czekałem od 7 przy wejściu. Potem do południa. Jak tu jestem to jeszcze nie widziałem, żeby wszystkie okienka były czynne – mówi nam zniecierpliwiony interesant. 


Wielu mieszkańców rzeczywiście przyjeżdża pod urząd w bardzo wczesnych godzinach porannych zajmując kolejkę. Urząd ma przeznaczone około 50 numerków na każdy dzień do obsługi interesantów, nie znaczy to jednak, że Ci którzy przyjadą później nie mają szans na załatwienie sprawy, choć należy uzbroić się w cierpliwość i swoje odczekać w kolejce. 


Początek roku w sochaczewskim Wydziale Komunikacji to zwiększona ilość pracy, a związane jest to z wielością transakcji jakie dokonują mieszkańcy powiatu sochaczewskiego. Kupujemy i sprzedajemy dwukrotnie więcej pojazdów niż w roku poprzednim. Obecnie liczba wydawanych decyzji waha się w przedziale od 3000 do 3500 miesięcznie. 


Należy pamiętać o możliwości jaką daje pozostawienie wypełnionego wniosku w urzędzie w Kancelarii Ogólnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie ul. Piłsudskiego 65. Dane, zostają przekazane do wydziału komunikacji i wprowadzane do systemu CEPIK. Czynności rejestracji pojazdu należy dokonać w wydziale komunikacji osobiście.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

tmadejtmadej
+1
JanuszeBiznesu wyciągają numerki i sprzedają po 100PLN. Dzięki też takim praktykom trzeba wstać rano i stać w kolejce żeby zarejestrować auto. (2020-02-27 19:57)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy