Wygrana Orkana

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wygrana Orkana Rugby sochaczew
+1

Pełne trybuny i pełne słońce na niebie lejące żar na płytę chodakowskiego boiska. Kamery gotowe. Start. Do boju ruszają rugbiści i rusza bezpośrednia transmisja z ligowego meczu. Historyczna chwila.

Orkan natarł pierwszy i powoli słabł. Niemoc wykorzystali rywale i do przerwy prowadzili 15:0. Z naszych Wojowników pot się obficie leje. Ciężko oddychają. Wydaje się, że już jest po meczu i znowu w Sochaczewie wygrają lubelscy Budowlani. Przerwa. Chwila wytchnienia. Mocne słowa padają. Nikt do nikogo nie ma pretensji. Bojowy krzyk i na boisko wybiega odmieniona drużyna Orkana. W oczach błysk, zawzięte twarze i chęć zwycięstwa … przecież gramy na „własnych śmieciach”. Gramy dla kibiców, którzy nas wspierają.

Pogoda dała się nam we znaki. Mieliśmy fizyczną zadyszkę. Gra nogą spowodowała, że młyn dużo biegał i tracił siły. Przerwa pozwoliła się nam odrodzić. Zaczęliśmy grać młynem. Na boisku pojawił się Michał Polakowski, który wniósł dodatkową energię. Zdominował swojego rywala. Wartością dodaną była gra naszych młodych debiutantów. Sporo potrafią i są dobrze przygotowani do sezonu.” - tak po meczu powiedział kapitan Orkana Maciej Brażuk.

Faktycznie, po zmianie stron Orkan zdominował rywali. Przez pierwsze dziesięć minut drugiej połowy kłębiło się pod polem punktowym gości. Punkty jednak nie były zdobyte. Dopiero w końcówce meczu sochaczewianie zdobyli punkty, które zadecydowały o zwycięstwie Orkana.

RC Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 27:15 (0:15)

punkty: Michał Kępa (12), Mateusz Pawłowski (5), Adrian Pętlak (5), Jakub Młyńczak (5)
skład Orkana: Michał Kępa, Michał Szwarc, Artur Fursenko (czasowa 20' Krystian Mechecki, 75' Antoni Gołębiowski), Jakub Młyńczak, Wojciech Krześniak (27' Krystian Mechecki, 41' Alan Dudkowski), Levani Barkava, Adrian Pętlak, Mateusz Pawłowski, Sebastian Misiak, Michał Gadomski, Maciej Brażuk, Daniel Niemyjski (74' Tomasz Markiewicz), Sandro Jelia (54' Michał Polakowski), Wiktor Dobrowolski (41' Jan Mroziński), Razhdeni Bagaturia (78' Łukasz Syperek)