WYJAZD DO KINA NA FILM " DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA"

Zdjęcia i foto: WYJAZD DO KINA NA FILM " DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA" Edukacja sochaczew

WYJAZD KLAS 7 i 8 DO KINA NA FILM " DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA"

W poniedziałek 1 października 2018 r. odbyła się szkolna wycieczka edukacyjna do Kina Mazowsze na film pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" nakręcony na podstawie książki Arkadego Fiedlera. Uznaliśmy, że należy zobaczyć film o losach polskich lotników i ich licznych sukcesach podczas powietrznej bitwy o Anglię w 1940 roku. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stali się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii  utworzyli elitarną jednostkę - Dywizjon 303, która w przestworzach nie miała sobie równych. Okazało się, że nasi rodacy są rewelacyjnymi pilotami i z łatwością pokonywali niemieckich "bandytów".

W filmie wystąpiło wielu znanych polskich aktorów, takich jak Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski czy Maciej Zakościelny. Grający aktorzy fizycznie byli podobni do polskich lotników z 1940 r. Liczne sceny bitew powietrznych zostały odtworzone przez twórców filmu z wielką starannością i zapierały dech w piersiach.

Po seansie wszyscy uczniowie, wraz z wychowawcami, wrócili na zajęcia szkolne bardzo zadowoleni, z pewnością nikt nie nudził się podczas oglądania znakomitej adaptacji. Film może stanowić wstęp i dopełnienie rozmów na temat pięknego fragmentu polskiej historii, podejmowanych na lekcjach języka polskiego i historii.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Kamionie wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy