Podsumowanie wyjazdu rekreacyjno - terapeutycznego

/ 14 zdjęć
Zdjęcia i foto: Podsumowanie wyjazdu rekreacyjno - terapeutycznego Wystawy, projekty sochaczew
+9

Kolejny wspólny wyjazd za nami!

W końcówce sierpnia, w ramach realizowanego przez nasze Stowarzyszenie projektu dla rodzin zastępczych pod nazwa „ABC emocji w rodzinie” współfinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, mieliśmy okazję spędzić ze sobą trochę więcej czasu podczas 4-dniowego wyjazdu rekreacyjno - terapeutycznego do Ośrodka Wypoczynkowego Bęsia zlokalizowanego nad malowniczym mazurskim jeziorem. Pogoda nam dopisała, stąd spacery oraz kąpiele były stały punktem każdego dnia. Co odważniejsi skorzystali z kajaków, a co bardziej wysportowani z możliwości sprawdzenia się w grze w siatkówkę.

Rejs statkiem po J. Śniadrwy, ognisko z kiełbaskami, czy zwiedzanie wspaniale zachowanego zamku w Reszlu to atrakcje, z których mogliśmy skorzystać będąc na wyjeździe.

Obok atrakcji turystycznych wyjazd obfitował w cykl warsztatów profilaktycznych oraz terapeutycznych obejmujących:

  • "Warsztaty dla Taty" prowadzone przez wyspecjalizowanego z pracą z ojcami trenera z Tato.net. Panowie byli naprawdę zadowoleni, mimo że praktycznie całe dwa pierwsze dni pobytu, spędzili w małej salce, dzieląc się swoim doświadczeniem i szukając pod czujnym okiem trenera swojego ojcowskiego powołania. Dla jednych była to podróż w nieznane, a dla innych wzmocnienie w już posiadanych kompetencjach ojca.
  • warsztaty dla dzieci pod hasłem „Moja rodzina – inna nie znaczy gorsza", podczas których wspólna zabawa była okazja do przemyśleń nad własną rodziną i budowania poczucia własnej wartości.
  • warsztaty dla rodziców, które stanowiły źródło inspiracji do dalszej roli świadomego rodzica. W szczególności wspólna praca rodziców z dziećmi nad herbem rodziny, była okazją nie tylko do zabawy i rozwijania umiejętności plastycznych, ale przede wszystkim do odnalezienia mocnych stron swojej rodziny, które znalazły swój wyraz w ilustracjach i symbolach umieszczonych na herbie.

Dodatkowo zainteresowani mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji ze specjalistami: tj. prawnikiem oraz psychologiem. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

Jeśli więc zastanawiacie się, czy przyjemne z pożytecznym można połączyć, to my możemy stanowczo odpowiedzieć: tak. Wyjazd był dla nas możliwością wypoczynku, spędzenia ze sobą czasu, wymiany doświadczeń oraz okazją do podniesienia kompetencji wychowawczych.

Nie byłoby jednak tego wyjazdu bez pracy wielu osób. Dlatego serdecznie dziękujemy zarówno Członkom Stowarzyszenia, którzy zaangażowali się w organizację wyjazdu, jak i wolontariuszom z Klubu Wolontariatu przy MOPS w Sochaczewie, którzy dzielnie wspierali nas organizując dzieciom atrakcyjne zabawy i opiekując się nimi w trakcie prowadzonych warsztatów. Dziękujemy również Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie za otwartość, życzliwe wsparcie i pomoc, w szczególności przy rekrutacji rodzin do udziału w projekcie.

W ramach projektu „ABC EMOCJI W RODZINIE” powyższe warsztaty będą kontynuowane również na terenie Sochaczewa:

Pierwsze z nich tj. „Warsztaty dla taty” odbędą się 26 września 2018 r. o godz. 18.00 w Sali Konferencyjnej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie. 

Kolejne warsztaty dobrego wychowania pod nazwą „Wychowanie przez rozmawianie” skierowane nie tylko do obojga rodziców, ale również do dzieci odbędą się 27 września 2018 r. o godz. 18.00 w Niepublicznym Anglojęzycznym Przedszkolu „Leśne Skrzaty” przy ul. Dewajtis 25 w Sochaczewie (500 m za Szpitalem Powiatowym). Rodzice będą odkrywać kolejne tajniki sztuki wychowania, zaś dla dzieci przygotowaliśmy ciekawe zabawy.

Wszystkich chętnych ojców serdecznie zapraszamy, również tych którzy dotąd nie brali udziału w projekcie, a chcieliby skorzystać z tych warsztatów.


Projekt współfinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy