Wyłudzanie dotacji unijnych w Sochaczewie: są zarzuty

/ 16 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wyłudzanie dotacji unijnych w Sochaczewie: są zarzuty Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, współdziałając z funkcjonariuszami z Wydziału Do Walki z Korupcją KWP z siedzibą w Radomiu przedstawili zarzuty w sprawie dotyczącej poświadczania nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania korzyści majątkowych podczas uzyskiwania wielomilionowych dotacji unijnych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sochaczewie.


Zgromadzony materiał świadczy o nieprawidłowościach związanych z użytkowaniem terenu lotniska znajdującego się w kompleksie Jednostki Wojskowej w Sochaczewie. Właśnie ze względu na to policjanci współdziałali przy tym śledztwie z Mazowieckim Oddziałem Żandarmerii Wojskowej.

Dowody potwierdzają przypadki świadczące o poświadczaniu nieprawdy w dokumentacji dotyczącej roku 2014, którą posłużono się podczas uzyskiwania dotacji z ARiMR. Ustalono, że jeden z rolników podpisał umowę z dowódcą jednostki wojskowej na wykaszanie terenu, a następnie zawyżył we wnioskach do ARiMR ilość dzierżawionych powierzchni.

Na podstawie materiałów zgromadzonych w powyższej sprawie, Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie wszczęła śledztwo.

W ostatnich dniach policjanci przedstawili w toku postępowania ustalonemu podejrzanemu zarzut.

Mirosławowi G. zarzuca się, że działając w celu uzyskania korzyści majątkowej usiłował doprowadzić Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z/s w Warszawie  do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie nie mniejszej niż 163 tysiące złotych. Rolnik wystawił dokument poświadczający nieprawdę co do aktualności obowiązywania umowy z jednostką wojskową. Podejrzany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

Tytułem zabezpieczenia przyszłych kar i roszczeń dokonano tymczasowego zajęcia mienia ruchomego w kwocie 66.000zł.

Nadmienić należy że w sytuacji, gdyby nie stwierdzono nieprawidłowości i wspomniana umowa obowiązywała to łączna wartość uzyskanych przez podejrzanego dopłat wyniosłaby około 1 mln złotych.

 

autor: kom. Alicja Śledziona

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (16)

jarljarl
-4
Zaczynamy nowy odcinek serialu "internetowi specjaliści".
Niebawem ujrzymy tu pełno mądrych wypowiedzi na temat sprawcy, Unii Europejskiej, PiS-u, księży, złego burmistrza Sochaczewa, wycinki drzew , dziurawych dróg itp.

Oby w tym wątku nie zawiedli nas główni bohaterowie tego forum, czekam na ciekawą lekturę:) (2016-02-17 13:10)
Obywatel85Obywatel85
+5
Tylu fachowców tu się marnuje a szkoda ;-)

ps: Burmistrz nie jest zły panie jarl ponieważ zło nie istnieje jeśli pan tego nie wie ;-) burmistrz po prostu zajmuje hmm nie odpowiednie dla niego samego stanowisko. (2016-02-17 15:03)
jarljarl
0
Tylko na minusy was stać? Choć i tak mało, tylko 2.
Jeden juz napisał o burmistrzu, także jeszcze kilka tematów zostało do poruszenia.
może mopseko coś da od siebie (ruda z chodakowa) :)
Nie ma jeszcze gąski, wbienka, robroja, kacperskiego, jerzyka.
Pełnoetatowi spamerzy słabo się tu starają:) (2016-02-17 16:06)
RouterRouter
0
jarl masz racje fachowców to tu jest nie mało. (2016-02-17 16:21)
Obywatel85Obywatel85
0
Chciałem więc i napisałem ;-) ludzie pomyłki trzeba czasem wytykać palcami. (2016-02-17 18:24)
robroyrobroy
0
@Jarl ,fachowców mało ale umiejących czytać ze zrozumieniem wielu,cytat
""w celu uzyskania korzyści majątkowych podczas uzyskiwania wielomilionowych dotacji unijnych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sochaczewie.
Mirosławowi G. zarzuca się, że działając w celu uzyskania korzyści majątkowej usiłował doprowadzić Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z/s w Warszawie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie nie mniejszej niż 163 tysiące złotych"".
Nadmienić należy że w sytuacji, gdyby nie stwierdzono nieprawidłowości i wspomniana umowa obowiązywała to łączna wartość uzyskanych przez podejrzanego dopłat wyniosłaby około 1 mln złotych.
nie można wyróżnić więc dopisuję-""WIELOMILIONOWYCH"",---""W KWOCIE NIE MNIEJSZEJ NIŻ 163 TYS. ZŁ""--""WYNIOSŁABY OKOŁO 1 MILIONA ZŁ"",pani komisarz Śledziona winna zweryfikować swoje umiejętności pisania ,może lepiej pobrać służbową pałkę i gonić chuliganów ? rzucić w twarz -ukradł miliony,potem po cichu --"no może 163 tys" ,na zakończenie--ALE CHCIAŁ MILION!!! (2016-02-18 18:12)
clwclw
0
myślę że to nie jedyny przypadek w naszym kraju, a ten Pan "pechowo" wpadł... (2016-02-20 10:06)
sledziusledziu
0
bardo dobre sie stalo bardzo niech ich lapia wszystkich bez roznicy (2016-02-20 19:18)
clwclw
0
No tak niech złapią wszystkich to więcej zostanie dla Ciebie. (2016-02-20 23:48)
izauraizaura
+1
jarl
Wywołałeś mnie to jestem ale ocena jaką dostałeś nie odpowiada rzeczywistości , bo dla takich jak TY żadna ocena i tak nie odda tej prawdziwej oczywiście minusowej.Ale to i tak nie dotrze do ciebie , więc chyba nie potrzebnie nawet zauważam Twoją osobę. (2016-02-21 20:11)
mopsekomopseko
+1
izaura

Moja ocena tego człowieka pokrywa się z Twoją , a nawet idzie trochę dalej . Ale czy z przypadłości psychiatrycznych należy się naśmiewać , oczywiście ,że nie , takiemu Jarlowi trzeba pomóc , chyba że na tą przypadłość nie ma ratunku ale niech to określą specjaliści . W TAKIM PRZYPADKU KAŻDY PSYCHIATRA CZEKA W SUMIE NA ODPOWIEDŹ CHOREGO CZŁOWIEKA , ABY BLIŻEJ GO ROZPOZNAĆ I ZAKWALIFIKOWAĆ JEGO PRZYPADŁOŚĆ . W końcówce to jarl może mieć nawet farta , dostając przy pomocy swoich sponsorów rentę na głowę. (2016-02-21 22:39)
kacperskyykacperskyy
0
czlowiekowi ktoremu brakuje argumentow do merytorycznej dyskusji albo po prostu brajuje wiedzy staje sie agresywny i przewaznie ucieka sie do ataków persnonalnych a w niektorych przypadkach fizycznych. spróbujcie np podyskutowac z dresem spod dyskoteki - taki sam mechanizm wlasnie dziala tutaj w przypadku jarla (2016-02-22 13:36)
sledziusledziu
0
po co sie klocic wystarczy zaglosowac na wachowskiego (2016-02-25 20:18)
clwclw
0
Wygląda na to, że jest to początek takich informacji. Ciekawe tylko jakie pieniądze za tym pójdą? (2016-02-28 17:16)
robroyrobroy
+1
pierdołami się zajmujecie (2016-02-29 07:24)
robroyrobroy
+1
jak się chce to się ma (2016-02-29 07:25)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy