Wyłudzili z banku ponad milion złotych

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wyłudzili z banku ponad milion złotych Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Sochaczewscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję ustalili 30 osób, które posłużyły się fałszywymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach, by uzyskać pożyczki w banku. Straty banku wynoszą ponad milion złotych. Sprawcom grozi do 8 lat więzienia. Policjanci nadal pracują nad sprawą.

 

Sochaczewscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Płocku od około 2 lat pracowali nad sprawą wyłudzania pieniędzy z banku. Policjanci ustalili już, jak wyglądał przestępczy proceder.

W trwania prowadzonego postępowania ustalili, że 30 osób złożyło w jednym z sochaczewskich banków sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, które miały istotne znaczenie dla uzyskania wnioskowanych pożyczek. Osoby te zawierały umowy w swoim imieniu, wiedząc, że nie będą one spłacane i że nie będą w stanie wywiązać się z tego zobowiązania. Swoim zachowaniem doprowadzili bank do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad miliona złotych.

Wszystkie osoby przyznały się do zarzutu oszustwa. Policjanci nadal pracują nad sprawą. Ustalają m.in. powiązania osób zatrzymanych między sobą. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: sierż. szt. Agnieszka Dzik

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

KacpairKacpair
-2

Każdy pomysł na pozyskanie gotówki jest dobry. Czasami jednak nie można zarobić, więc trzeba pożyczyć. pożyczki przez internet bez zaświadczeń https://www.coolfinance.pl/pozyczka-bez-zaswiadczen to szybka i łatwa forma pozyskania gotówki. Bez zbędnych formalności.

(2017-12-15 11:15)
grubyczarny-kotgrubyczarny-kot
0

Tanie Okna to jeden z najważniejszych elementów w naszym domu. Dzięki zaangażowanemu zespołowi pracowników nasza firma w lublinie oferuje wysokiej klasy okna plastikowe. http://oknadrzwi-lublin.pl/

(2017-12-19 13:17)
radek-gawronradek-gawron
0
Tylko dlaczego nasza Policja nie podaje również informacji że dużo z tych ludzi zgłosiło się samych do organów ścigania a poza tym są to w dużej mierze bardzo młodzi ludzie którzy zostali do tego czynu namowieni przez pewną Panią (2018-01-08 12:17)
netpozyczka24netpozyczka24
0
Polecam

Jak zapobiec wyłudzeniu kredytuhttps://www.netpozyczka24.pl/jak-zapobiec-wyludzeniu-kredytu/dzięki czemu poznamy zasady właściwego postępowania w sytuacjach finansowych. (2019-02-14 22:32)
linulinu
0
@Kacpair, @netpozyczka24, @grubyczarny-kot WON SPAMERSKIE DZIDY .... (2019-02-17 09:13)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy