Wymarzony debiut!

Pierwszy mecz w III LIDZE naszej koszykarskiej drużyny seniorów zakończył się sukcesem.

Wreszcie po długiej przerwie i oczekiwaniu stało się nasi seniorzy zadebiutowali w rozgrywkach III ligi WOZKOSZ W.M po raz pierwszy w tej klasie rozgrywkowej debiutowała większość naszych zawodników. Mecz rozpoczęliśmy w składzie MATEUSZ PASTERNAK, MICHAŁ MARCINKOWSKI, KAMIL LANGE, MICHAŁ KRAWCZAK, TOMASZ MIKLIN. Pierwsze dwie minuty były wzajemnym sądowaniem się obu stron, w końcu nasz rywal niedawno opuścił szeregi drugoligowców, a kilku zawodników u rywali nadal pamięta dobre sezony w 2 lidze.

Jednak stało się pierwsze punkty po ciężkiej walce rzuca nasz kapitan MICHAŁ KRAWCZAK i pierwsze prowadzenie w meczu, potem przechwyt i kontra przerwana faulem, rzuca Mateusz Pasternak jedyny z naszych zawodników który grał w ekstraklasowym zespole Polonii 2011 trafia 1 z 2 osobistych i na tablicy 0:3 potem do głosu dochodzą rywale obejmując prowadzenie, zmiany prowadzenia wynik 8-8. Bierzemy czas, zarządzone zmiany w obronie zaskakują rywali odjeżdżamy na 20-10 po celnych rzutach za 3 punkty kapitana i Konrada Spławskiego. Pierwsza kwarta 25-14 dla nas, w drugiej nasza obrona znów zdaje rezultat i do przerwy 47-28.

Trzecia kwarta i niestety zaczynamy mieć problemy z faulami częstsze rotacje i mocna obrona rywali pozwala wygrać im tę część spotkania. W 4 kwarcie 3 naszych zawodników ma już po 4 faule, kolejne roszady trenera w składzie min wprowadzenie dwóch rozgrywających znów zaskakuje rywali, ze sobą wykonują akcję meczu po przechwycie piłkę za obrońcą z prawej strony wypuszcza sobie do kontry Spławski sam obiega go z lewej strony, za plecami podaje do Pasternaka a ten oszukując obrońcę zwodem odgrywa między jego nogami i Konrad rzuca łatwego lay-upa. Rywale dobici w tej akcji rezygnują z walki dzięki czemu najmłodsi zawodnicy naszego klubu mogli zdobywać bezcenne doświadczenie na parkietach 3 ligi rozgrywek PZKOSZ.

ŻYRARDOWIANKA ŻYRARDÓW UKS MOSIR BASKET SOCHACZEW 53:80 (14:25)(14:22)(16:12)(9:21)

TOMASZ MIKLIN 4, MICHAŁ MARCINKOWSKI 7, KAMIL LANGE 4, MICHAŁ KRAWCZAK 17, MATEUSZ PASTERNAK 18 oraz SZYMON MIKLIN, , PAUL MC GREENE 15, MATEUSZ SZCZEPANIK 3, PAWEŁ KOCIK, KONRAD SPŁAWSKI 12