Wymiana pieców – wnioskodawcy nadal bez pieniędzy

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wymiana pieców – wnioskodawcy nadal  bez pieniędzy Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Kolejna zima minęła mieszkańcom Sochaczewa ze starymi piecami. Urząd wnioskował o przyznanie dofinansowania dla 59 mieszkańców, którzy ubiegali się o dopłatę w ramach wymiany pieców. Obiecane rządowe wsparcia nadal nie trafiły do rąk mieszkańców miasta.


Program ogłosiła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych. Samorządy mogły wziąć udział w konkursie, w którym można było pozyskać dofinansowanie, do 80 procent kosztów kwalifikowanych a dotyczyło to zadanie wymiany urządzeń grzewczych. Sochaczewski urząd zorganizował spotkanie w kwietniu ubiegłego roku. Wnioski można było składać do czerwca 2018 roku. Zainteresowanie tym programem było ogromne. Wniosków wpłynęło 59. Do tej pory jednak żaden z wnioskodawców nie otrzymał pieniędzy. 


- Jeśli chodzi o program wymiany pieców, to ogłoszono wstępną listę  projektów, które w MJDPU przeszły ocenę formalną. Nasz wniosek, złożony z 59 indywidualnych wniosków mieszkańców, został na tej liście umieszczony. Obecnie Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych jest na etapie oceny merytorycznej i ostateczną listę beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie ma ogłosić na przełomie marca i kwietnia – odpowiada UM Sochaczew.


Sezon grzewczy minął, mieszkańcy już nie korzystają z ogrzewania, zatem mogą spokojnie czekać kolejne miesiące.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

lokalnylokalny
0
Jaki sezon grzewczy minął? Zaprzaszam wieczorem na Malesin, bo akurat jest cały czas w pełni. Pala w piecach jak na zawodach pływania - byle czym i co w ręce wpadnie. Okna nie można otworzyć bo śmierdzi i wpada do środka. I co z tego, że gaz podciągneli jak tu biedacy mieszkają, co ich nie stać na podłączenie. A przecież boilera elektrycznego też nie podłączy jeden z drugim, bo nie po to sobie te deski po rozbiórce załatwiał. Impregnowane i po olejnej, to lepiej się palą. A najlepsze jest to, że robią to też swoim dzieciom. Trują własne dzieci, mysląc ile to zaoszczędzili paląc w piecu czymkolwiek.  (2019-05-20 21:36)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy