Wynajem samochodów na lotnisku – co warto wiedzieć?

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wynajem samochodów na lotnisku – co warto wiedzieć? Rekreacja sochaczew

Wiele dużych wypożyczalni samochodów prowadzi swoje oddziały na lotniskach. Można je znaleźć m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi czy Gdańsku. Oferty są przygotowane z myślą o osobach, które przyjeżdżają do Polski w odwiedziny, na wycieczkę lub w celach służbowych i chcą wygodnie wypożyczyć auto oraz odebrać je z parkingu tuż przy porcie lotniczym.


Wypożyczalnie na lotnisku, a w centrum miast

Osoby, które chcą odebrać zagranicznego kontrahenta firmy prosto z lotniska, poszukują wygodnego środka transportu, gdy przylatują do Polski w odwiedziny do rodziny, znajomych czy na imprezę (np. wesele, komunię, chrzest) często zastanawiają się, gdzie szukać najkorzystniejszych ofert najmu. Niektóre wypożyczalnie posiadają swoje biura bezpośrednio na lotniskach. Istnieje również możliwość zarezerwowania auta w wypożyczalni działającej w innej części miasta – z możliwością podstawienia auta pod terminal. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?
Na lotniskach ceny są wyższe niż w innych miejscach. Wystarczy zapoznać się z ofertami restauracji, sklepów i innych punktów handlowo-usługowych, aby się o tym przekonać. Zasada ta dotyczy również wynajmu samochodów.  Takie rozwiązanie jest jednak bardzo komfortowe, ponieważ mamy gwarancję, że pojazd będzie czekał na nas tuż po przylocie. Minusem jest to, że za wynajem na lotnisku i zwrot samochodu w innym punkcie miasta należy dodatkowo dopłacić, dlatego takie rozwiązanie jest korzystne raczej dla osób, które potrzebują środka transportu podczas pobytu w Polsce i chcą go zwrócić przed podróżą powrotną.


Wypożyczalnia aut może nie mieć biura na lotnisku, ale pasażera, który zarezerwuje auto, odbierze bus i przewiezie go z terminala do siedziby firmy. Tam podpisze on umowę i odbierze kluczyki do zarezerwowanego pojazdu. Takie rozwiązanie jest mniej wygodne ze względu na konieczność przesiadek (gdy przyjeżdżamy z większymi bagażami, będzie to nieco kłopotliwe).


Wynajem auta na lotnisku – jakie oferty są dostępne?

Polskie lotniska, na przestrzeni ostatnich lat, bardzo się rozwinęły. Szeroki wybór tras (obsługiwanych zarówno przez regularne, jak i tanie linie lotnicze), wiele kierunków lotów (nawet do egzotycznych zakątków globu), bogata infrastruktura i oferta dodatkowa (handlowa, usługowa, rozrywkowa, gastronomiczna) sprawiają, że podróże stają się coraz wygodniejsze. Na polskich portal lotniczych nie brakuje również wypożyczalni samochodów, które oferują zarówno niewielkie auta miejskie idealne do jazdy po zakorkowanych ulicach, jak i samochody klasy C, D czy E.
Z powodzeniem można znaleźć także oferty Premium. Ekskluzywne limuzyny (np. najnowsze modele Volvo, Audi, BMW, Mercedesów klasy S)  najczęściej wynajmowane są wraz z obsługą kierowcy. Takie oferty idealnie sprawdzają się m.in. dla międzynarodowych korporacji, które chcą odebrać z lotniska członków zarządu spółki lub ważnych kontrahentów przybywających na negocjacje handlowe bądź konferencje.


Przed rezerwacją auta, warto sprawdzić w jakich godzinach działa biuro firmy. Wiele wypożyczalni na lotniskach pracuje do godziny 16:00 lub 18:00. Rezerwacja samochodu na późniejszą godzinę może wtedy wiązać się z koniecznością poniesienia dodatkowej opłaty. Wypożyczalnie mogą stosować również limity wieku dla kierowców wynajmujących auto. Usługi często są skierowane w stronę osób, które ukończyły 21 lat, czasami dodatkową opłatę ponoszą kierowcy do 25. roku życia.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy