Wyniki II turnieju z cyklu II GPSB

Zdjęcia i foto: Wyniki II turnieju z cyklu II GPSB Badminton sochaczew

W miniony piątek (26.02.2016) został rozegrany drugi turniej kwalifikacyjny z cyklu II Grand Prix Sochaczewa w Badmintona zorganizowany przez Stowarzyszenie "Razem i Sprawnie". W obu kategoriach wzięło udział 20 zawodników.

W kategorii kobiet mecze toczyły się w grupie pomiędzy trzema zawodniczkami. Na miejscu trzecim zameldowała się debiutantka naszych turniejów Daria Szewczyk, mamy nadzieje, że jeszcze nieraz zagości na naszym parkiecie. Drugie miejsce zajęła Ewa Sztandur-Leszczyńska. Natomiast na najwyższym stopniu podium uplasowała się Wioletta Wójtowicz pokonując obie zawodniczki, a także decydując się na udział w turnieju w kategorii wraz z panami.
Klasyfikacja: (miejsce/zawodnik/punkty za turniej)
I Wioletta Wójtowicz 60
II Ewa Sztandur-Leszczyńska 35
III Daria Szewczyk 26,67

Kategoria mężczyzn została rozegrana systemem brazylijskim pomiędzy 18-stoma zawodnikami. Po 34 meczach została wyłoniona najlepsza trójka. Na najniższym podium stanął Michał Werłaty przegrywając jedynie w półfinale z Rafałem Tomaszkiewiczem, który ostatecznie zajął drugie miejsce. Na pierwsze miejsce powrócił wielokrotny zwycięzca turniejów poprzedniego sezonu Adam Gębala, wygrywając wszystkie spotkania wynikiem 2:0.