Wyniki III-go turnieju z cyklu III GPS w Badmintona 31.03.2017

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wyniki III-go turnieju z cyklu III GPS w Badmintona 31.03.2017 Badminton sochaczew

Ostatni dzień marca przyniósł wiele niespodziewanych emocji podczas III-go turnieju w badmintona pod szyldem Stowarzyszenia "Razem i Sprawnie". Miło było patrzeć, jak poziom coraz bardziej się zrównuje i niejednokrotnie o zwycięstwie decydują pojedyncze akcje, trzymając widzów w napięciu do samego końca spotkania.
Po kilku godzinach solidnej gry w pierwszym półfinale spotkali się Tadeusz Gala oraz Michał Werłaty, który jako pierwszy zakwalifikował się do finału po dwóch bardzo wyrównanych setach (15:12:15:13). Drugim finalistą został Dariusz Cierebiej pokonując Michała Adamkiewicza również w dwóch setach (15:11;15:6).
W meczu o trzecie miejsce było bardzo blisko niespodzianki, bowiem oba sety zakończyły się grą na przewagi. Jednak Tadeusz Gala nie wypuścił brązu z rąk, wygrywając z Michałem Adamkiewiczem całe spotkanie 2:0.
Gra o złoto toczyła się pomiędzy Dariuszem Cierebiej oraz Michałem Werłaty. Od samego początku zapowiadał się bardzo wyrównany mecz, zwłaszcza że to było ich drugie spotkanie podczas tego turnieju. Pomimo wcześniejszej wygranej Dariusza 2:0 (15:10;15:12), finał należał do Michała rewanżując się w dwóch setach 2:0 (15:12;15:13), co dało mu powrót na najwyższy stopień podium.
Ogółem zostało rozegranych 22 spotkań między zawodnikami z Sochaczewa, Skierniewic oraz Włocławka. Poniżej przedstawiona została ostateczna klasyfikacja zawodników, ranking po trzech turniejach z cyklu III Grand Prix Sochaczewa w Badmintona oraz szczegółowe wyniki wszystkich meczów.