Wyniki IV turnieju z cyklu III GPS w Badmintona 28.04.2017

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wyniki IV turnieju z cyklu III GPS w Badmintona 28.04.2017 Badminton sochaczew

Półmetek III GPS w Badmintona pod szyldem Stowarzyszenia "Razem i Sprawnie" za nami. W IV turnieju z tego cyklu wystąpiło 14 zawodników w tym dwie Panie z Sochaczewa, Skierniewic, Płocka, Włocławka oraz Zabrza. W sumie zostało rozegranych 26 meczów w tym 59 setów.
Do pierwszego półfinału awansował Rafał Tomaszkiewicz pokonując Sebastiana Werłaty oraz Dariusz Cierebiej po wygranej z Grzegorzem Jankowskim. W drugim półfinale spotkali się Michał Werłaty, który zwyciężył w trzech setach z Dariuszem Cierebiej oraz Marcin Rulka po zrewanżowaniu się Michałowi Adamkiewicz również w trzech setach.
Oba półfinały rozstrzygnęły się w dwóch setach na korzyść Rafała oraz Michała, którzy w dalszym etapie spotkali się w finale. W pierwszym secie grę od pierwszych lotek narzucił Michał, który wygrał wynikiem 15:10. Kolejny set był pod dyktandem Rafała pozwalając przeciwnikowi zdobyć jedynie pięć punktów. W decydującym starciu byliśmy świadkami widowiskowych wymian oraz naprawdę zaciętej walki o każdą lotkę, co odwzorowywał w końcówce wynik 14:14. Jednak ostatni punkt należał do Rafała, umieszczając lotkę w narożniku kortu, tym samym zdobywając trzeci tytuł w tegorocznym cyklu oraz utrzymując pozycję lidera rankingu III GPS w badmintona 2017.
Mecz o III miejsce stoczyli między sobą Dariusz Cierebiej oraz Marcin Rulka, który zakończył się wygraną w dwóch setach dla pierwszego z nich. Tym samym zakończyliśmy kolejny turniej.
Poniżej przedstawiam ostateczną klasyfikację, szczegółowe wyniki oraz ranking.