Wyniki VII turnieju z cyklu III GPS Badmintona 27.10.2017

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wyniki VII turnieju z cyklu III GPS Badmintona 27.10.2017 Badminton sochaczew

W VII turnieju z cyklu III Grand Prix Sochaczewa w Badmintona pod szyldem Stowarzyszenia na Rzecz Sportu i Rekreacji „Razem i Sprawnie” wystartowało 15 zawodników/czek z Sochaczewa, Włocławka, Płocka, Ozorkowa oraz Skierniewic. Był to przedostatni turniej bieżącego cyklu, który sporo namieszał w ogólnym rankingu, zmniejszając różnice punktowe między zawodnikami z miejsc 6-13 oraz zbliżając pozostałych do pierwszej dwunastki. Do końca cyklu pozostał jeszcze jeden turniej zaplanowany na 10.11.2017, który na pewno przyniesie sporo emocji w walce o pierwszą dwunastkę całego cyklu, kwalifikującą do turnieju MASTERS.
Sam turniej stał na bardzo wysokim poziomie, gwarantując zacięte pojedynki. Zostało rozegranych 28 meczów w tym 61 setów. W pierwszym półfinale zmierzyli się Michał Werłaty (Sochaczew) oraz Jarosław Kuźniewski (Płock). Po wyrównanej grze obu zawodników ostatecznie wygrana przypadła pierwszemu z nich 2:0 (17:15;15:11). Drugi półfinał był jeszcze bardziej zacięty, wyłaniając zwycięzce dopiero po trzech setach. Ostatecznie drugim finalistą został Tadeusz Gala (Skierniewice) pokonując Szymon Zuziak (Płock) 2:1 (11:15;15:13:15:10).
Tym samym mecz o 3 miejsce toczył się między zawodnikami z Płocka, z przewagą dla Jarosława Kuźniewski, pokonując w trzech setach Szymon Zuziak 2:1 (13:15;15:4;15:13).
W finale spotkali się Michał Werłaty, zapewniając sobie pozycję lidera rankingu 2017 oraz Tadeusz Gala, który po dwóch setach 0:2 (9:15;12:15) został zwycięzcą VII turnieju z cyklu III GPS w badmintona.