Wyniki XXIX Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą - 02.09.2012

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wyniki XXIX Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą - 02.09.2012 Biegi sochaczew
+2

W dniu dzisiejszym odbyła się XXIX edycja Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą . W zawodach wystartowało 256 zawodników . W klasyfikacji generalnej zwyciężył Sergej Marczuk z Ukrainy (SK KOVEL LKB RUDNIK) z czasem 01:10:23. Najszybsza z pań była Svitlana Stanko z SK Kovel z Ukrainy z czasem 01:21:11, która była już 8 na mecie . Poniżej przedstawimy Państwu wyniki w klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych kategoriach wiekowych.

Na gorąco chcemy już teraz podziękować wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w naszej imprezie i którzy pobiegli nową tym razem trasą biegu, którego pomysłodawcą był niezapomniany pan Jan Cembrzyński.


Nowa trasa XXIX Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą prowadziła przez: Sochaczew: ulicami Warszawską, Buczka, Długą, Świerkową , Polną, Kochanowskiego, Łąkową , Młynarską, Chopina, Chodakowską, Wyszogrodzką, do Konar i z powrotem tą samą trasą na stadion przy ul. Warszawskiej.

Dzięki temu, że trasa zatacza pętlę mogliśmy zorganizować również więcej punktów z wodą , które w tym roku znajdowały się na ok. 3, 6, 9 a tym samym i na 12, 15, 18 km.

Przy organizacji tegorocznej edycji pracował sztab ludzi. Pozwolimy sobie ich już po części wymienić, bo wysiłek, włożony w organizację Półmaratonu jest bardzo duży i uważamy , że trzeba go docenić. Dziękujemy także wszystkim sponsorom, którzy w ten czy i inny sposób wsparli organizację biegu.

Uczestnicy naszego biegu otrzymali koszulki , których fundatorem po raz kolejny była firma Interdom pana Pawła Jesiołowskiego.
Dziękujemy firmie Procter & Gamble za ufundowanie nagród rzeczowych.

Podobnie jak w latach ubiegłych wspierała nas firma Mars Polska, która fundowała posiłek regeneracyjny dla zawodników, słodycze oraz numery startowe. Dziękujemy pani Beacie Brymora z firmy Mars, która wspierała nas na stadionie i wręczała nagrody zawodnikom.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Burmistrza Sochaczewa Piotra Osieckiego. Projekt i wykonanie medali powierzyliśmy panu Przemkowi Milczarkowi z firmy Novatorja z Łodzi.

Pomiarem elektronicznym i obsługą zawodów zajmowała się, tak jak w roku ubiegłym firma PulsarSport Bogdan Sądel, która rewelacyjnie wykonała swoje zadanie.

Tegoroczne puchary za trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej oraz kategoriach wiekowych sponsorował Burmistrz Sochaczewa, Przewodnicząca Rady Miejskiej, Wójt Gminy Sochaczew, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Tuż przed ceremonią wręczania nagród zostały rozlosowane nagrody rzeczowe wśród wszystkich zawodników, m.in. rower, którego fundatorem jest firma Bikeland, który trafił do pana Henryka Kępińskiego lekkoatlety, biegacza długodystansowego, triathlonisty z Klubu Biegaczy Spartakus oraz kosmetyki ufundowane przez firmę Procter & Gamble, które otrzymali Agnieszka Andrejew, Sylwia Wojewódzka, Mariusz Dettlaff, Jacek Gardener.


Tradycyjnie dla uczczenia pamięci pana Jana Cembrzyńskiego - pomysłodawcy Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą przyznaliśmy również pamiątkową statuetkę dla zawodnika, który zajął 72 miejsce w klasyfikacji generalnej. Statuetkę otrzyma pan Adam Janeczek, który nie był obecny na wręczaniu nagród, ale otrzyma ją wkrótce pocztą. Wręczaliśmy również statuetki dla najstarszych i po raz pierwszy w tym roku dla najmłodszych zawodników ufundowane przez Socho Portal Sport.
Najstarszym zawodnikiem był pan Jacek Fedorowicz , zawodniczką pani Anna Karłowicz, najmłodszy Patryk Kowalski z Klubu Maratończyka Aktywni z Sochaczewa , najmłodsza Weronika Pociech z LKS Osuchów.

Sochaczew miał w XXIX edycji Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą silną reprezentację. Wystartowało dzisiaj aż 40 zawodników z naszego miasta z różnych klubów , najsilniej reprezentowany był Klub Maratończyka Aktywni.

14 ŚMIETAŃSKI TOMASZ
31 ZAKRZEWSKI KRZYSZTOF
38 SAŁACIŃSKI DANIEL
40 MILCZAREK RAFAŁ
46 TRAWIŃSKI ŁUKASZ
56 STENCEL MARCIN
85 ZIMOCHOCKI SEBASTIAN
95 SMUS DAMIAN
97 TYSZKIEWICZ DANIEL
100 DYBIEC KAMIL
107 JASTRZĘBSKI JACEK
108 KUBIAK ANNA
110 MALESA DANIEL
112 KAŹMIERCZAK MARCIN
114 TRZCIŃSKI ZBIGNIEW
120 ADAMKIEWICZ MIROSŁAW
132 POŁEĆ ANDRZEJ
133 FILIPIAK FABIAN
138 KOCIMSKI JAN
140 CZAPSKI TOMASZ
143 KACA SZYMON
145 KUCIŃSKI HUBERT
150 MAZIPPUS MARCIN
161 WRÓBEL BOGDAN
171 JASIŃSKI RAFAŁ
177 WITKOWSKI PAWEŁ
187 MAKULEC DARIUSZ
188 PRZYBYLSKA MAŁGORZATA
200 STĘBOROWSKI ŁUKASZ
201 KĘPA MARCIN
206 WYLOT PIOTR
210 MARCINIAK WOJCIECH
211 MIŁKOWSKI MARCIN
214 GRABOWSKI TADEUSZ
227 KOCIMSKA KAMILA
229 WYLOT MARCIN
235 ZIEMKOWSKI JACEK
239 AKSAMIT JAKUB
243 MILCZAREK ROBERT
249 WIŃKOWSKA ALICJA
256 PAGA STANISŁAW

Obsługą spikerską imprezy zajął się niezawodny pan Sylwester Rozdżestwieński. Obsługą nagłośnieniową imprezy zajął się pan Włodzimierz Gierasik.

W organizacji wspierała nas Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie- pan Komendant Janusz Patury oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego pan Paweł Dubielecki oraz policjanci z komendy, którzy silną ekipą obstawiali całą trasę biegu. Karetka pogotowia , dzięki uprzejmości pana dyrektora Piotra Szenka towarzyszyła zawodnikom na całej trasie biegu, obsługą medyczną na stadionie zajął się pan doktor Sławomir Walczak. Wspierałą nas również Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie – pan komendant Paweł Kubiak oraz strażacy z OSP Feliksów, OSP Janaszówek, pod wodzą pana Lucjana Felczaka : Mirosław Rudnicki, Janusz Rudnicki, Marek Domański, Mariusz Piotrowski, Andrzej Madej, Andrzej Paczkowski, Jarosław Rudnicki, Henryk Zieliński, Emil Florczak, Daniel Malesa. Wsparcia udzielił Zakład Komunikacji Miejskiej w Sochaczewie – dyrektor Krzysztof Sieczkowski, harcerze, dzięki uprzejmości Komendanta Hufca ZHP w Sochaczewie pana Dyrektora Krzysztofa Wasilewskiego, i wiele innych osób, np. pan Fabian Filipiak, który m.in. znakował trasę, a dla którego w tym roku był to już 10 start w naszym półmaratonie . Kwiaciarnia Państwa Anny i Roberta Śmigiera ufundowała laury dla zwycięzców oraz kwiaty na grób pana Jana Cembrzyńskiego. Drukarnia w Chrzczanach – Andrzeja Ślaskiego drukowała nam dyplomy i plakaty, pan Krzysztof Domański z drukarni, wykonał projekt, pan Antoni Trawiński robił zdjęcia z biegu, pomagali nam członkowie Stowarzyszenie Razem i Sprawnie, którzy stanowili zabezpieczenie na bufetach - pan Bogusław Szymański i pan Janusz Szymborski,na bufetach pomagali nam również Majka Tybuś, Dorota Skura, Dorota Tybuś, Daniel Skonieczny, Paweł Tybuś, Marta Trzcińska, Weronika Tybuś, Klaudia Brdeja, Mariusz Wojtanowicz, Ania Tybuś, Andrzej Korytowski, Agata Korytowska, Kacper Tybuś, Elżbieta Tybuś, Edyta Wojtanowicz, Jagoda Dubielecka, pan Jacek Wojtanowicz, który był pilotem biegu, pracownicy Urzedu Miejskiego w Sochaczewie oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, na których spoczywał trud przygotowań do imprezy, wysiłek podczas trwania biegu, a także ogrom pracy po zakończeniu Półmaratonu: Anna Ulicka, Ewa Janiszewska, Ewa Błaszczyk, Irena Kalinowska, Jolanta Chlebowska, Marzena Kacprzak, Grzegorz Charaziński , Jolanta Kacprzak , Anna Szymańska, Magdalena Gałaj, Ewa Lipiec, Maria Trawińska, Stanisław Ostrowski, Andrzej Pasiński, Sławomir Jagoda, Krzysztof Włodarczyk, Zygmunt Malesa, Bogdan Wróbel, Mariusz Matych, Leszek Ciechaniak.

Nagrody finansowe otrzymali zawodnicy sklasyfikowani na 6 pierwszych miejscach w kategoriach generalnych mężczyzn i kobiet oraz sklasyfikowani na 3 pierwszych miejscach w poszczególnych kategoriach wiekowych.

MĘŻCZYŹNI – KLASYFIKACJA GENERALNA
MIEJSCE NAGRODA
I 500 zł netto
II 300 zł netto
III 200 zł netto
IV 100 zł netto
V 100zł netto
VI 100 zł netto

KOBIETY – KLASYFIKACJA GENERALNA
MIEJSCE NAGRODA
I 500 zł netto
II 300 zł netto
III 200 zł netto
IV 100 zł netto
V 100 zł netto
VI 100 zł netto

KOBIETY – KAT. DO 35 LAT
MIEJSCE NAGRODA
I 200 zł netto
II 150 zł netto
III 100 zł netto

KOBIETY – KAT. POW 35 LAT
MIEJSCE NAGRODA
I 200 zł netto
II 150 zł netto
III 100 zł netto

MĘŻCZYŹNI – KAT. DO 29 LAT
MIEJSCE NAGRODA
I 200 zł netto
II 150 zł netto
III 100 zł netto

MĘŻCZYŹNI – KAT. DO 39 LAT
MIEJSCE NAGRODA
I 200 zł netto
II 150 zł netto
III 100 zł netto

MĘŻCZYŹNI – KAT. DO 49 LAT
MIEJSCE NAGRODA
I 200 zł netto
II 150 zł netto
III 100 zł netto

MĘŻCZYŹNI – KAT. DO 59 LAT
MIEJSCE NAGRODA
I 200 zł
II 150 zł
III 100 zł

MĘŻCZYŹNI – KAT. DO 69 LAT
MIEJSCE NAGRODA
I 200 zł
II 150 zł
III 100 zł

MĘŻCZYŹNI – KAT. POWYŻEJ 70 LAT
MIEJSCE NAGRODA
I 200 zł
II 150 zł
III 100 zł


Tegoroczne puchary

KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN
Puchar Burmistrza Sochaczewa za zajęcie I miejsca w klasyfikacji generalnej mężczyzn
Puchar Zastępcy Burmistrza Sochaczewa za zajęcie II miejsca
w klasyfikacji generalnej mężczyzn
Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Sochaczewie za zajęcie III miejsca w klasyfikacji generalnej mężczyzn
KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET
Puchar Wójta Gminy Sochaczew za zajęcie I miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet
Puchar Naczelnika Wydziału Promocji i Aktywizacji Urzędu Miasta Sochaczew za zajęcie II miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet
Puchar Prezesa Firmy Bikeland za zajęcie III miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet

KATEGORIA DO 29 LAT MĘŻCZYZN
Puchar Przewodniczącej Rady Miejskiej w Sochaczewie za zajęcie I miejsca w kat. wiekowej do 29 lat mężczyzn
Puchar Kierownika Referatu Sportu, Kultury i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Sochaczew za zajęcie II miejsca w kat. wiekowej do 29 lat mężczyzn
Puchar Zastępcy Dyrektora MOSiR za zajęcie III miejsca w kat. wiekowej do 29 lat mężczyzn

KATEGORIA DO 39 LAT MĘŻCZYZN
Puchar Firmy Interdom za zajęcie I miejsca w kat. wiekowej do 39 lat mężczyzn
Puchar Przewodniczącego Komisji Sportu Rady Miejskiej w Sochaczewie za zajęcie II miejsca w kat. wiekowej do 39 lat mężczyzn
Puchar Redakcji Radia Fama za zajęcie III miejsca w kat. wiekowej do 39 lat mężczyzn

KATEGORIA DO 49 LAT MĘŻCZYZN
Puchar Firmy Mars Polska za zajęcie I miejsca w kat. wiekowej do 49 lat mężczyzn
Puchar Państwa Anny i Roberta Śmigiera za zajęcie II miejsca w kat. wiekowej do 49 lat mężczyzn
Puchar Drukarni w Chrzczanach za zajęcie III miejsca w kat. wiekowej do 49 lat mężczyzn

KATEGORIA DO 59 LAT MĘŻCZYZN
Puchar Firmy Interdom za zajęcie I miejsca w kat. wiekowej do 59 lat mężczyzn
Puchar Firmy Procter & Gamble za zajęcie II miejsca w kat. wiekowej do 59 lat mężczyzn

Puchar Komendanta Hufca ZHP w Sochaczewie za zajęcie III miejsca w kat. wiekowej do 59 lat mężczyzn

KATEGORIA DO 69 LAT MĘŻCZYZN
Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie za zajęcie I miejsca w kat. wiekowej do 69 lat mężczyzn
Puchar Firmy Mars Polska za zajęcie II miejsca w kat. wiekowej do 69 lat mężczyzn
Puchar Redakcji Tygodnika Express Sochaczewski za zajęcie III miejsca w kat. wiekowej do 69 lat mężczyzn

KATEGORIA POW.70 LAT MĘŻCZYZN
Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie za zajęcie I miejsca w kat. wiekowej pow. 70 lat mężczyzn
Puchar Dyrektora Szpitala Powiatowego w Sochaczewie za zajęcie II miejsca w kat. wiekowej powyżej 70 lat mężczyzn
Puchar Redakcji Tygodnika Echo Powiatu za zajęcie III miejsca w kat. wiekowej pow. 70 lat mężczyzn

KATEGORIA DO 35 LAT KOBIET
Puchar Burmistrza Sochaczewa za zajęcie I miejsca w kat. wiekowej do 35 lat kobiet
Puchar Firmy Procter & Gamble za zajęcie II miejsca w kat. wiekowej do 35 lat kobiet
Puchar Przewodniczącej Rady Miejskiej w Sochaczewie za zajęcie III miejsca w kat. wiekowej do 35 lat kobiet

KATEGORIA POW. 35 LAT KOBIET
Puchar Wójta Gminy Sochaczew za zajęcie I miejsca w kat. wiekowej powyżej 35 lat kobiet
Puchar Dyrektora MOSiR za zajęcie II miejsca w kat. wiekowej powyżej 35 lat kobiet
Puchar Redakcji Tygodnika Ziemia Sochaczewska za zajęcie III miejsca w kat. wiekowej powyżej 35 lat kobiet

STATUETKI :
DLA NAJSTARSZEGO ZAWODNIKA
Nagroda Przewodniczącej Rady Miejskiej w Sochaczewie
DLA NAJSTARSZEJ ZAWODNICZKI
Nagroda Burmistrza Sochaczewa

DLA NAJMŁODSZEGO ZAWODNIKA
Nagroda Socho Portal Sport

DLA NAJMŁODSZEJ ZAWODNICZKI
Nagroda Socho Portal Sport

ZA 72 MIEJSCE DLA UCZCZENIA PAMIĘCI
PANA JANA CEMBRZYŃSKIEGO
Nagroda Wójta Gminy Sochaczew za zajęcie 72 miejsca w klasyfikacji generalnejMamy nadzieję, że nowa trasa przypadła zawodnikom do gustu, ale przepraszamy też za ewentualne utrudnienia na trasie .

Przepraszamy również wszystkich mieszkańców za chwilowe utrudnienia w ruchu, ale też dziękujemy za wspieranie naszych zawodników, bo trasa biegu liczyła ponad przyjęte 21 097m.
Serdecznie dziękujemy wszystkim , których nie zdołaliśmy wymienić dzisiaj. Zapraszamy już także na XXX Jubileuszowy Półmaraton Szlakiem Walk nad Bzurą w 2013 roku.


Galeria zdjęć autorstwa pana Krzysztofa Lewandowskiego jest dostępna na stronie
mosir.sochaczew.pl w Zakładce Galeria zdjęć - XXIX Półmaraton Szlakiem Walk nad Bzurą
(http://mosir.sochaczew.pl/galleryshow/505?title=XXIX-Polmaraton-Szlakiem-Walk-nad-Bzura-&sochaczew)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Dokumenty (9)Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy