Wypadek drogowy w Starym Żylinie

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wypadek drogowy w Starym Żylinie Wypadki sochaczew
+1

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło 8 marca, około godziny 15, w miejscowości Stary Żylin (gmina Nowa Sucha). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Suchej.

 

Po dojeździe na miejsce dowodzący działaniami przeprowadził rozpoznanie, w wyniku którego ustalił, że samochód osobowy marki Fiat Cinqecento uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej pasażer znajdował się poza pojazdem, zaś kierowca pozostawał w rozbitym wraku auta.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osoby poszkodowanej z pojazdu na noszach typu deska i przekazaniu zespołowi pogotowia ratunkowego, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy drugiej z osób oraz odłączeniu akumulatora. Lekarz koordynujące medyczne działania ratownicze podjął decyzję o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do poszkodowanego kierowcy. Strażacy zabezpieczyli pobliski teren do lądowania helikoptera.

Trwające półtorej godziny działania ratownicze prowadziło 7 strażaków-ratowników PSP oraz 7 druhów OSP.

 

Tekst i zdjęcia: kpt.T.Fijołek

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy