Wypadek drogowy w Giżyczkach – jedna osoba nie żyje

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wypadek drogowy w Giżyczkach – jedna osoba nie żyje Wypadki sochaczew

Jedna ofiara śmiertelna i jedna osoba poszkodowana to bilans tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 30 września w miejscowości Giżyczki (gmina Iłów).

 

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie o godzinie 14:47. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód osobowy marki Ford Escort znajduje się w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn, którzy w chwili przybycia straży pożarnej znajdowali się poza rozbitym autem.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (stabilizacja szyjnego odcinka kręgosłupa kołnierzem ortopedycznym, resuscytacja krążeniowo-oddechowa jednego z poszkodowanych, opatrywanie krwotoków) oraz odłączeniu akumulatora. Po przekazaniu poszkodowanych lekarz koordynujący medyczne działania ratownicze stwierdził zgon 59-letniego mężczyzny, drugi został przetransportowany do szpitala.

Działania zakończono o godzinie 16:29. Akcję ratowniczą prowadziło 6 strażaków PSP oraz 6 strażaków OSP.

 

Tekst: kpt.T.Fijołek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy