Wypadek na obwodnicy Teresina – niebezpieczeństwo pożaru i szybka reakcja służb

/ 17 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wypadek na obwodnicy Teresina – niebezpieczeństwo pożaru i szybka reakcja służb Wypadki sochaczew
+12

3 lutego na obwodnicy Teresina, na wysokości miejscowości Elżbietów doszło do groźnej kolizji trzech pojazdów. Zdarzenie mogło być przyczyną zapłonu i pożaru. Szybka reakcja służb ratunkowych pozwoliła uniknąć niebezpieczeństwa. 


O godzinie 14.45 do Stanowiska Kierowania Straży Pożarnej w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku trzech pojazdów na obwodnicy Teresina i możliwych trzech osobach poszkodowanych. Na miejsce zadysponowano służby ratunkowe.


Po dojeździe na miejsce strażacy zastali trzy auta uczestniczące w zdarzeniu drogowym. Jak informują strażacy z OSP Niepokalanów -  Po dojeździe zastaliśmy dwa pojazdy bardzo mocno zniszczone w wyniku wypadku na skrzyżowaniu dróg, w tym jeden terenowy, marki FORD w wyniku kolizji leżący na dachu. W wypadku uczestniczył również trzeci pojazd, który tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy, został nieznacznie uszkodzony. Wszyscy podróżujący pojazdami opuścili je samodzielnie przed naszym przybyciem.


Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udrożnieniu ruchu jednym pasem. Zabezpieczono wszystkie samochody, odłączono akumulatory. Wymagający szczególnej ostrożności był pojazd terenowy, gdyż jego ułożenie groziło zapłonem i pożarem auta. Strażacy postawili samochód na kołach i dopiero wtedy przystąpili do odłączania akumulatora 


Strażacy udzielili również pierwszej pomocy poszkodowanym, które zostały przekazane pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.  


Na końcu działań jednostki straży usunęły pojazdy z drogi w najbliższe możliwe bezpieczne miejsce oraz zabezpieczono nawierzchnię sorbentem. 


W akcji uczestniczyły jednostki OSP Niepokalanów, OSP Szymanów, dwa pojazdy JRG Sochaczew, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. 


FOTO OSP Niepokalanów. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy