Wypadek na Wyszogrodzkiej

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wypadek na Wyszogrodzkiej Wypadki sochaczew

Do groźnego wypadku doszło w poniedziałek 13 lipca ok. godz. 16.00 na ul. Wyszogrodzkiej (kierunek Plecewice) w Sochaczewie. Nie mamy na razie oficjalnych informacji. Z relacji świadków wiemy, że ciężarówka zderzyła się tu z autobusem, którym podróżowało kilkoro pasażerów. Prawdopodobnie nikomu nic z nich się nie stało. W wypadku uczestniczył również rowerzysta, który najbardziej ucierpiał i został przewieziony do szpitala. Usuwanie skutków zdarzenia trwało do godz. 18.00. Wkrótce więcej informacji na ten temat.
Aktualne informacje na temat wypadku, udzielone nam 14 lipca przez Komendę Powiatową Policji w Sochaczewie: 


W poniedziałek 13 lipca na ul. Wyszogrodzkiej przed godz. 16.00 samochód marki Fiat wyjeżdżający ze stacji paliw wymusił pierwszeństwo, zmuszając do hamowania jadący od Wyszogrodu samochód ciężarowy z naczepą marki Scania.

Hamowanie było tak gwałtowne, że naczepa zjechała na przeciwległy pas ruchu, uderzając w jadącego rowerem Tomasza O. oraz w autobus ZKM, którym jechało 10 pasażerów. W zdarzeniu poszkodowany został 27-letni rowerzysta, którego pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala. Poza tym nikomu nic się nie stało.

- Policja nadal prowadzi postępowanie w tej sprawie. Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że kierowcy fiata, ciężarówki i autobusu byli trzeźwi – mówi Joanna Olszar, rzecznik prasowy KPP Sochaczew.


 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

tadeusztadeusz
0
Zauważyłem na szczęście brak głębokiego rowu które to są tak szeroko stosowane przez władze... gdyby do takowego wjechał kierowca z pasażerami wypadek ten był by o wiele groźniejszy a i sam autobus bardziej zniszczony... Tu na szczęście urzędnicy nie zdążyli... Życzę szybkiego powrotu do zdrowia poszkodowanemu rowerzyście... (2015-07-14 00:24)
Reage77Reage77
0
@tadeusz - dobrze zauważyłeś, ale powinieneś władzom podziękować jeszcze za to, że drzew nie nasadzili... ;) A swoją drogą to zdaj się nie wiesz do czego służą rowy i jak są ważne...
Niektórzy twierdzą, że trzeba wyciąć drzewa, zasypać rowy, i dodatkowo wpuścić rowerzystów na drogi niech giną pod kołami TIRów! - to zamiast budować ścieżki rowerowe.... (2015-07-14 08:43)
robroyrobroy
0
do -reage77-mówisz że zabezpieczeniem podróżujących są rowy szerokości 2 metry i głębokości też 2 metry oddalone od drogi o kolejne 2 metry? melioracja (czyli odwodnienie) nie polega na takich tworach,zjeździłem cały świat i okolice-byłem pod Krakowem,Sanokiem,nawet pod Białymstokiem,a te rowy to domena Mazowieckiego województwa,wydaje mnie się,to jest gorsze od drzew,wjedziesz i kwiczysz,Tadeusz ma rację ! (2015-07-14 21:07)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy