Wypadek w Giżycach: Potrącił 9-letnią dziewczynkę na pasach

Zdjęcia i foto: Wypadek w Giżycach: Potrącił 9-letnią dziewczynkę na pasach Wypadki sochaczew

W sobotę w Giżycach doszło do potrącenia 9-letniej dziewczynki. Kierowcy passata, który postanowił ominąć samochód stojący tuż przed przejściem dla pieszych, zatrzymano prawo jazdy.

 

W sobotę, kilkanaście minut po godzinie 11.00 w Giżycach doszło do potrącenia dziecka na przejściu dla pieszych. Na miejscu wstępnie ustalono, że 9 letnia dziewczynka chciała przejść  na drugą stronę ulicy po prawidłowo oznakowanym przejściu dla pieszych. Dziecko zauważył kierujący pojazdem Skoda Fabia, który zatrzymał się tuż przed pasami. Gdy dziewczynka przechodziła przez ulicę,  została potrącona przez 19 – latka jadącego pojazdem marki Volkswagen Passat, który postanowił ominąć skodę stojącą przed przejściem.

Dziewięciolatkę przetransportowano do szpitala w Warszawie. Ustalono, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i potrącenie dziecka, policjanci natychmiast zatrzymali prawo jazdy, które mężczyzna posiadał niecały rok. Przejście na którym doszło do wypadku jest dobrze oznaczone, znajduje się na drodze o dużym natężeniu ruchu, w rejonie szkoły podstawowej i pobliskiej placówki opiekuńczo - wychowawczej.

Sochaczewska policja apeluje o zachowanie rozsądku na drodze. Nadmierna prędkość, brak wyobraźni bardzo często są przyczyną niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Takie zachowanie może skończyć się tragicznie, zwłaszcza dla niechronionych uczestników ruchu drogowego

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy